На суму понад 58 млн гривень, працівниками оперативного управління ДФС Полтавщини викрито 21 злочин пов’язаний із умисним ухиленням від сплати податків

Оперативними підрозділами ГУ ДФС у Полтавській області за 9 місяців п.р. викрито 58 кримінальних правопорушень у сфері оподаткування, бюджетній та митній сферах, з яких 31 – за фактами вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів.

Зокрема, викрито 21 злочин, пов’язаний із умисним ухиленням від сплати податків на загальну суму понад 58 млн. грн. (ст.212, ст.212-1 Кримінального кодексу України), 11 – із незаконним виготовленням, зберіганням і збутом незаконно виготовлених підакцизних товарів (ст. 204 КК України), 2 – із використанням підроблених марок акцизного податку (ст. 199 КК України), 4 – із фіктивним підприємництвом (ст.205 КК України). Крім цього, викрито 16 кримінальних правопорушень, пов’язаних із розкраданням та розтратою коштів посадовими особами підприємств, у т.ч. 5 – в особливо великих розмірах (ст.190, 191 КК України), 3 правопорушення, пов’язаних із зловживанням службовим становищем посадовими особами суб’єктів господарювання (ст.364 КК України) та 1 факт легалізації грошових коштів, отримнаих злочинним шляхом (ст.209 КК України).

Припинено діяльність 3-х конвертаційних центрів з обсягом проконвертованих коштів близько 209 млн. грн., до складу якого входили понад 30 фіктивних підприємств зареєстрованих у різних регіонах України. У організаторів та учасників конвертаційних центрів вилучено понад 6 млн. грн. готівкових коштів, автотранспорт, 41 печатку підприємств з ознаками фіктивності, чекові книжки, чорнова документація, мобільні телефони та комп’ютерну техніку. Відносно організаторів вказаних конвертаційних центрів розпочато 7 кримінальних поводжень.

Вжитими заходами з підприємств-вигодонабувачів викритих конвертаційних центрів та фіктивних суб’єктів господарювання стягнуто грошових коштів у сумі 2,5 млн. грн.

В ході проведення спеціальних заходів під умовною назвою "Акциз-2016", метою яких є посилення контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, викрито 15 кримінальних правопорушень, припинено діяльність 5 незаконних виробництв лікеро-горілчаних напоїв та 1 виробництва паливно-мастильних матеріалів, з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 18,7 млн. грн. За рішенням суду конфісковано товарів на суму понад 4 млн. грн.

За результатами проведення досудового розслідування кримінальних проваджень 22 особам оголошено підозру у скоєні злочинів, у т.ч. 3-м особам – у скоєнні злочину у складі організованої злочинної групи. Кримінальні провадження відносно вказаних осіб направлено на розгляд суду.

 

Вжитими заходами в рахунок відшкодування завданих злочинами збитків в бюджет стягнуто понад 6 млн. грн.