Над Крутами – круки

29 січня 1918 року в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю , назва якої – Крути. В той день біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихала, пробудила всю Україну. Адже тоді жменька юнаків у нерівному бою віддала своє життя, відстоявши честь України.

Бій під Крутами, незважаючи на те, що завершився військовою поразкою для Української Народної Республіки, ознаменував собою початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов'язку — боронити її. І понині, згадуючи цю героїчну і трагічну історію, українці усвідомлюють – доля та свобода нашої країни залежить від готовності кожного поважати і захищати її інтереси!

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.

Напередодні відзначення Дня пам’яті Героїв Крут в Полтаві пройшов ряд заходів, в яких взяли участь і представники Головного управління ДФС у Полтавській області. Зокрема, делегація ГУ ДФС Полтавщини на чолі із в.о. начальника Головного управління Сергієм Садовим поклали квіти до пам’ятного знаку Українським загиблим козакам. Крім цього в обласному центрі відбулися й інші публічні вшанування пам’яті Героїв Крут, серед яких: покладання квітів до пам’ятника Героїв Небесної Сотні та пам’ятника полтавцям, загиблим в АТО, а також урочистий вечір з нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут у Полтавському національному педагогічному університет імені В.Г. Короленка.

Бій під Крутами мав вагоме історичне значення, бо затримав більшовиків на декілька днів, чим дозволив урядові УНР вперше за понад 150 років  добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Офіційно День пам’яті Героїв Крут почали відзначати з 2007 року, згідно з указом Президента України “Про вшанування пам’яті Героїв Крут” від 15.01.2007 № 15/2007. На місцях їх останнього бою та поховання встановлено пам’ятні знаки.

Головне управління ДФС у Полтавській області