ОПЕРАТИВНИКАМИ ДФС ПОЛТАВЩИНИ ВИКРИТО ОРГАНІЗОВАНЕ ЗЛОЧИННЕ УГРУПУВАННЯ ,ЩО ЗАЙМАЛАСЯ НЕЗАКОННОЮ КОНВЕРТАЦІЄЮ КОШТІВ

Оперативними працівниками та слідчими фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області викрито діяльність організованої злочинної групи у складі 3-х мешканців області, причетних до діяльності конвертаційного центру з обсягом проконвертованих коштів понад 110 млн. гривень.

Як встановлено досудовим розслідуванням відкритого за даним фактом кримінального провадження, вказані особи, діючи умисно, з метою незаконного збагачення придбали та зареєстрували низку підприємств (юридичних осіб) без наміру проведення фінансово-господарської діяльності з метою прикриття незаконної конвертації грошових коштів.

Так, підприємства-замовники послуг конвертаційного центру перераховували безготівкові кошти на розрахункові рахунки підконтрольних учасникам ОЗГ підприємств за нібито виконання робіт, постачання ТМЦ (послуг), які насправді не відбувалися. У свою чергу, отримані кошти  перераховувалися на рахунки підприємств, які здійснюють оптово-роздрібну торгівлю товарами широкого вжитку за готівковий розрахунок (будматеріали, продукти харчування, галантерея, тощо), минаючи систему оподаткування. Підприємства постачальники готівки, при цьому, отримували комісійну винагороду у розмірі 4-5% за незаконне формування податкового кредиту та постачання готівки в адресу транзитно-конвертаційних підприємств.

Всього за час діяльності вказаного конвертаційного центру ймовірні втрати державного бюджету склали близько 18 млн. гривень.

На даний час досудове розслідування кримінального провадження відносно вказаних осіб закінчено шляхом складання обвинувального акту з угодами про визнання винуватості та направлено на розгляд суду за ознаками ч.3 ст.27, ч.3 ст. 28, ч.2 ст. 205 Кримінального кодексу України.