В Управлінні Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавькій області підбили підсумки роботи за 2016 рік

9 лютого 2017 року в Управлінні Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області відбулася розширена нарада. ЇЇ метою було як підбиття підсумків за 2016 рік, так і визначення завдань на 2017 рік.

Відкриваючи засідання, начальник Управління Ірина Салогуб повідомила про результати розширеного засідання колегії Держаудитслужби України за підсумками роботи минулого року.

Зазначила, що завершений 2016 рік був роком реформування діяльності органів державного фінансового контролю та реорганізації державних фінансових інспекції.

Вона наголосила, що серед головних завдань, які окреслені Держаудитслужбою - це не лише результати ревізій – окремі факти встановлених недоліків, незаконних витрат, втрат, збитків. На сьогодні констатації виявлених порушень замало, цікавить аналіз, причини їх допущення, а також пропозиції, як їх не допустити. Зазначила, що для реалізації цих завдань нам необхідно взяти до свого професійного арсеналу найкращі напрацювання притаманні інспектуванню і впевнено запроваджувати в практику контрольно-ревізійної роботи проведення державних фінансових аудитів.

Підкреслила, що Управління в цьому напрямку активно рухається вперед. Так, якщо протягом минулого року було проведено 5 державних фінансових аудитів, то в поточному році, тільки у першому кварталі, заплановано проведення 6 таких аудитів.

Салогуб І.І. зауважила, що одним із основних питань, яке потребує постійної уваги, є підвищення професійного рівня та досягнення високої кваліфікації державних аудиторів. При цьому довела, що 2017 рік в Службі оголошений Роком навчання.

Звернула увагу присутніх на скільки сьогодні є важливий і необхідний, при здійсненні контрольно-ревізійної роботи, зворотній зв’язок з громадськістю.

Аналізуючи результати роботи за минулий рік, начальник Упраління зазначила, що протягом цього часу фахівці Управління провели 82 контрольних заходи. Майже на кожному з перевірених об’єктів виявлено порушення фінансової дисципліни.

Виявлені втрати фінансових і матеріальних ресурсів становили близько 72 млн грн., з яких 85 відсотків було відшкодовано завдяки вжитим заходам фахівцями Управління.

Забезпечено наповнення державного та місцевих бюджетів на загальну суму 3,4 млн грн.

Ірина Салогуб підкреслила, що відповідаючи на виклик сьогодення, фінансовий контроль переорієнтовує свою роботу. Змінюються підходи до організації державного фінансового контролю, першочергово будуть виявляться причини, що призвели до недоліків і порушень. Державний фінансовий контроль має стати інструментом запобігання і попередження, надання рекомендацій щодо підвищення ефективності діяльності підконтрольних установ та використання ресурсів держави.

Прес-служба Управління Північно-східного офісу

Держаудитслужби в Полтавській області