Митний контроль і митне оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності

e-mail Друк PDF

Митні органи сприяють захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України відповідно.

Митний контроль і митне оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, та ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України, здійснюються в загальному порядку з урахуванням особливостей, встановлених Митним Кодексом та іншими законами України.

Заходи, пов'язані з призупиненням митного оформлення застосовуються органами доходів і зборів щодо товарів, які ввозяться на митну територію України для вільного обігу або вивозяться для вільного обігу за межі митної території України, за винятком:

1) особистих речей громадян;

2) товарів, які містять об'єкти права інтелектуальної власності, що охороняються відповідно до закону, та які переміщуються через митний кордон України для власного використання громадянами і не призначені для виробничої чи іншої підприємницької діяльності,

3) припасів.

Державною фіскальною службою України ведеться митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, на підставі заяв правовласників.

Правовласник, який має підстави вважати, що під час переміщення товарів через митний кордон України порушуються чи можуть бути порушені його права на об'єкт права інтелектуальної власності, має право подати до Державної фіскальної служби України заяву про сприяння захисту належних йому майнових прав на об'єкт інтелектуальної власності шляхом внесення відповідних відомостей до митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону.

Після реєстрації об'єкта права інтелектуальної власності в митному реєстрі об'єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, органи доходів і зборів на підставі даних такого реєстру вживають заходів щодо запобігання переміщенню через митний кордон України контрафактних товарів.

У разі якщо митниця на підставі даних митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності, виявляє ознаки порушення прав інтелектуальної власності щодо товарів, пред'явлених до митного контролю та митного оформлення, їх митне оформлення призупиняється.

За 2017 рік Полтавською митницею ДФС на підставі ст.399 МКУ та даних митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності було призупинено митне оформлення 15 партій товарів: підшипників, маркованих торгівельною маркою зєднувачів, манометрів та інш.

Після отримання від представників правовласників торгівельних марок, дозволів на проведення митного оформлення дані товари були випущені у вільний обіг згідно вимог законодавства.

 

Головне управління ДФС у Полтавській області