Позиція податкової служби Полтавщини – відкритість і партнерство в співпраці з платниками податків

 

2 липня Державна податкова служба України відзначає своє професійне свято – День працівника ДПС України. Двадцять перший рік із дня свого заснування, а саме такий рубіж перетнула податкова служба, став насправді доленосним для неї. Довгоочікуване впровадження в життя економічної конституції держави – Податкового кодексу України, оптимізація та реорганізація структури органів державної податкової служби, запровадження автоматичного відшкодування податку на додану вартість та подання податкової звітності в електронному вигляді – ось далеко не повний перелік змін, що чекали на податкову службу з початку цього року. Змін, які покликані реалізувати нову модель спілкування органів ДПС з платниками податків – діяти прозоро, знаходити порозуміння та стимулювати бізнес до економічного зростання.

Підводячи підсумки роботи органів ДПС Полтавщини за цей час, слід зазначити, що незважаючи на нестабільність економічної ситуації в області, зокрема, в промисловому комплексі, де формуються найбільші обсяги податкових платежів, завдяки тісній та злагодженій співпраці податківців із провідними платниками податків регіону, у січні-травні цього року вдалося акумулювати до бюджетів усіх рівнів 6,7 млрд. грн. податкових надходжень. А це в 1,5 рази перевищує відповідні показники минулого року.

Приріст збору податків до зведеного бюджету було забезпечено в усіх провідних галузях господарювання. Найбільш мобілізуючим сектором економіки в області є промисловість. При скороченні обсягів промислового виробництва до минулорічних на 3,2%, надходження платежів зросли на 56,4%. Крім того, збільшення надходжень до минулорічного рівня забезпечено в сільському господарстві – на 27,7%, в будівництві - на 64,5%, в торгівлі – в 1,9 рази.

Основна роль при наповненні бюджетної скарбниці належить платникам податків, які забезпечують значні та стабільні надходження до бюджетів всіх рівнів, нарощуючи їх з року в рік. Це підприємства із великими обсягами виробництва, де зайнята значна кількість працюючих, які беруть участь у реалізації соціально-економічних програм регіону. Зокрема, за січень-травень 2011р. від великих платників Полтавщини до зведеного бюджету надійшло 3,8 млрд.грн. податків та зборів. Частка їх надходжень в загальнообласному зборі становить 56,3%. До того ж, надходження поточного року по цих платниках податків до минулорічних обсягів зросли на 45,8%. А це вже дозволяє з впевненістю говорити про соціальну відповідальність великого бізнесу Полтавщини.

За п’ять місяців поточного року органами ДПС області мобілізовано до державного бюджету 5,6 млрд.грн. платежів, що перевищує обсяг минулорічних зборів за цей же період в 1,6 рази. Додатково державний бюджет отримав від Полтавщини 2 млрд.грн.

До місцевих бюджетів області податковими службами мобілізовано 1,1млрд.грн платежів, таким чином минулорічні надходження перевищено на 34,1%.

Отримані результати по збору податків, як до державного, так і до місцевих бюджетів Полтавщини досягнуто, насамперед, за рахунок покращення процесів адміністрування і контролю за повнотою сплати податкових надходжень. Ці показники роботи свідчать про те, що фахівці податкових органів області професійно виконують свою роботу, а сумлінні платники податків Полтавщини з відповідальністю ставляться до своїх обов’язків. Зокрема відсоток добровільної сплати на Полтавщині становить 95,5%.

Варто зазначити, що в цьому році співпраця податківців регіону з платниками податків та рівень партнерських стосунків між ними зміцніли. Ось вже півроку, як ми разом, пліч-о-пліч працюємо в умовах Податкового кодексу України. Завдяки роз’яснювальній, консультаційній та інформативній роботі, організованій фахівцями органів ДПС області по висвітленню особливостей впровадження норм Податкового кодексу України, платники податків Полтавської області володіють інформацією з цих питань, а проблеми розвитку підприємництва в області вирішуються в оперативному порядку. Ще на початку року органами ДПС області в стислі терміни було розповсюджено близько п’яти тисяч примірників Податкового кодексу України серед полтавців. Фахівці органів ДПС області проводять семінари з питань роз’яснень застосування норм ПКУ, виступають на лекціях, беруть участь в сеансах телефонного зв’язку „гаряча лінія”, засіданнях „круглого столу”. Працівники спеціалізованих консультаційних центрів, створених при кожному органі ДПС області, з розумінням та увагою ставляться до кожного, хто бажає отримати консультацію та надають кваліфіковану допомогу. Крім цього для оперативності проведення роз’яснювальної роботи та охоплення широкого кола платників податків наразі в органах ДПС області активно використовують і нові форми спілкування з останніми. Наприклад чимало з платників податків Полтавщини вже оцінили переваги інтерактивного спілкування з фахівцями податкових органів області в ході організованих веб-конференцій, під час яких кожен бажаючий швидко та в повному обсязі отримує професійну відповідь на своє запитання в режимі реального часу. Робота органів ДПС області в цьому напрямку триватиме і надалі. Адже на разі Державна податкова служба України опрацьовує більше 30 внесених на розгляд Верховної Ради законопроектів щодо внесення змін до Податкового кодексу, покликаних оптимізувати діюче податкове законодавство та створити комфортні умови для розвитку підприємницької діяльності в нашій державі.

Одним словом, позиція податкової служби області – відкритість і партнерство в співпраці з платниками податків, готовність завжди прийти на допомогу тим представникам бізнесу, які діють у правовому полі держави.

З нагоди нашого професійного свята, Дня працівника державної податкової служби України, хотілося б привітати всіх своїх колег, особливо ветеранів та побажати кожному податківцю досягти професійних висот! Висловлюю щиру вдячність платникам податків Полтавщини. Міцного здоров’я бажаю Вам, шановні колеги, шановні ветерани податкової служби, шановні платники податків та всім, хто причетний до шляхетної справи забезпечення добробуту у власній країні! Бажаю Вам натхнення в роботі та кипучої енергії для служіння українському народу та полтавській громаді! Нехай у Ваших родинах завжди панують злагода, затишок і добробут!

 

З повагою

Сергій Міщенко, голова ДПА у Полтавській області