У Полтавській митниці ДФС відбулась зустріч керівництва з митними брокерами і декларантами за присутності представників контролюючих органів

Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Полтавщини та митні брокери зібралися на Полтавській митниці ДФС для обговорення проблемних питань, що виникають під час митного оформлення товарів.

Основні питання, що розглядалися стосувалися оформлення сертифікатів з переміщення форми EUR.1 та випадків в яких сертифікати не приймаються до митного оформлення з наданням преференції в оподаткуванні. Говорили також про переваги схваленого експортера.

Традиційно нараду відкрив Василь Воронько, перший заступник начальника митниці. Декларантам було доведено основні здобутки Полтавської митниці ДФС за перше півріччя 2017 року. Під час виступу посадовець звернув увагу присутніх на доведених щомісячних індикативних показниках надходжень митних платежів та подальшого впровадження в області експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015р. №726.

У свою чергу, начальник Управління адміністрування митних платежів Валентина Заколодяжна перелічила основні переваги статусу схваленого експортера та ознайомила суб’єктів з переліком документів, якими передбачено правила оформлення та заповнення сертифікатів з перевезення товарів з україни за формою EUR.1. Окремо підкреслила вагомість надання представниками підприємств достовірної інформації про заплановані експортно-імпортні операції для реалістичного прогнозування митницею виконання індикативних показників.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року Полтавська митниця ДФС видає сертифікати з перевезення товарів з України за формою EUR.1, що експортуються до держав, в рамках торгівлі з Європейським союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії.

Зустріч була присвячена також ще не менш важливому питанню - взаємодії митниці, контролюючих органів та підприємств за принципом «єдиного вікна». Начальник відділу організації митного контролю Євген Богдан наголосив на активізації використання в роботі електронної інформаційної системи обміну даних «єдине вікно» під час імпортно-експортних операцій чи транзиту.

Завершуючи зустріч, Василь Леонідович ще раз нагадав, що Полтавська митниця ДФС налаштована на конструктивний діалог у вирішенні проблемних моментів з метою подальшого залучення суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності до митного оформлення у Полтавському регіоні.

 

Головне управління ДФС у Полтавській області