З 9 вересня зростуть ціни на алкоголь

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі у межах повноважень та способів, що передбачені Конституцією та законами України.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом – сирцем виноградним, спиртом – сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України встановлені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Згідно з частиною десятою статті 18 Закону № 481 Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» установлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва згідно з додатком.

Так, Кабінетом Міністрів України за результатами розгляду поданого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України проекту нормативно-правового акта постановою Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року № 634 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. N 957» внесено зміни до постанови № 957, у частині збільшення розміру оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої, у зв’язку із підвищенням ставок акцизного податку на таку продукцію та зростання ціни на спирт етиловий, які набирають чинності через 10 днів з дня опублікування постанови № 634.

Постанова № 634 оприлюднена на Урядовому порталі (htt://www.kmu.gov.ua) у підрозділі «акти Кабінету Міністрів» розділу «нормативно-правова база» та опублікована 30.08.2017 в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» за № 160.

Головне управління ДФС у Полтавській області