У першому півріччі податківці Полтавщини зібрали податків на суму більш ніж 7,8 млрд. грн.

За результатами роботи регіональних податкових органів Полтавська область впевнено почала нинішній рік, стабільно виконуючи завдання по наповненню, як державного так і місцевих бюджетів. Завдяки відповідним організаційним заходам, які проводились фахівцями податкової служби та партнерським стосункам із провідними платниками податків області в першому півріччі поточного року на Полтавщині забезпечено збір податків до бюджетів усіх рівнів в обсязі 7 млрд. 853 млн.грн., або з приростом до минулорічного рівня майже на 45%. Приріст збору платежів до зведеного бюджету спостерігається майже в усіх галузях господарювання області, а саме: в промисловості – на 47,4%;  в  торгівлі – на 74,9%; в будівництві – на 63,6%; в сільському господарстві - на 31,7%; у транспорті і зв’язку – на 7,8%; в операціях з нерухомим майном – на 17,6%.

До державного бюджету в звітному періоді податківцями Полтавщини  акумульовано 6 млрд. 573 млн.грн. платежів, що на 48% перевищує минулорічні показники. За січень-червень 2011 року до державного бюджету надійшло 4,2 млрд.грн. податків та зборів від великих платників податків Полтавщини. Питома вага їх надходжень становить майже 64% від загального збору податків по області. Найбільший приріст збору з початку року забезпечили ВАТ „Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” – на 232,1 млн.грн., ПАТ „Крюківський вагонобудівний завод” – на 196,9 млн.грн., СП „Полтавська газонафтова компанія” – на 165,9 млн.грн., ЗАТ „Джей Ті Інтернешнл Україна” – на 128,1 млн.грн.

Як свідчать результати роботи, податкова служба області плідно працює і над наповненням дохідної частини місцевих бюджетів. Так, за січень-червень поточного року органами ДПС Полтавщини мобілізовано 1 млрд. 280 млн.грн. платежів до місцевих бюджетів, що перевищує минулорічні надходження за відповідний період на 31%, або на 303,2млн.грн.. Приріст надходжень забезпечено по всіх основних платежах, зокрема по податку на доходи фізичних осіб на 166 млн.грн., або на 22,5%.  Завдяки системній та злагодженій роботі податкової служби, в області постійно виконуються бюджетні призначення, затверджені сесіями місцевих органів влади. Так, за перше півріччя цього року планові бюджетні призначення по платежах до місцевих бюджетів, затверджені місцевими органами влади, виконано в повному обсязі, або на 107,6%.

 

Олена Слончак,

начальник управління економічного аналізу

ДПА у Полтавській області