У першому півріччі податківці Полтавщини зібрали податків на суму більш ніж 7,8 млрд. грн.

e-mail Друк PDF

За результатами роботи регіональних податкових органів Полтавська область впевнено почала нинішній рік, стабільно виконуючи завдання по наповненню, як державного так і місцевих бюджетів. Завдяки відповідним організаційним заходам, які проводились фахівцями податкової служби та партнерським стосункам із провідними платниками податків області в першому півріччі поточного року на Полтавщині забезпечено збір податків до бюджетів усіх рівнів в обсязі 7 млрд. 853 млн.грн., або з приростом до минулорічного рівня майже на 45%. Приріст збору платежів до зведеного бюджету спостерігається майже в усіх галузях господарювання області, а саме: в промисловості – на 47,4%;  в  торгівлі – на 74,9%; в будівництві – на 63,6%; в сільському господарстві - на 31,7%; у транспорті і зв’язку – на 7,8%; в операціях з нерухомим майном – на 17,6%.

До державного бюджету в звітному періоді податківцями Полтавщини  акумульовано 6 млрд. 573 млн.грн. платежів, що на 48% перевищує минулорічні показники. За січень-червень 2011 року до державного бюджету надійшло 4,2 млрд.грн. податків та зборів від великих платників податків Полтавщини. Питома вага їх надходжень становить майже 64% від загального збору податків по області. Найбільший приріст збору з початку року забезпечили ВАТ „Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” – на 232,1 млн.грн., ПАТ „Крюківський вагонобудівний завод” – на 196,9 млн.грн., СП „Полтавська газонафтова компанія” – на 165,9 млн.грн., ЗАТ „Джей Ті Інтернешнл Україна” – на 128,1 млн.грн.

Як свідчать результати роботи, податкова служба області плідно працює і над наповненням дохідної частини місцевих бюджетів. Так, за січень-червень поточного року органами ДПС Полтавщини мобілізовано 1 млрд. 280 млн.грн. платежів до місцевих бюджетів, що перевищує минулорічні надходження за відповідний період на 31%, або на 303,2млн.грн.. Приріст надходжень забезпечено по всіх основних платежах, зокрема по податку на доходи фізичних осіб на 166 млн.грн., або на 22,5%.  Завдяки системній та злагодженій роботі податкової служби, в області постійно виконуються бюджетні призначення, затверджені сесіями місцевих органів влади. Так, за перше півріччя цього року планові бюджетні призначення по платежах до місцевих бюджетів, затверджені місцевими органами влади, виконано в повному обсязі, або на 107,6%.

 

Олена Слончак,

начальник управління економічного аналізу

ДПА у Полтавській області