Погашення заборгованості зі сплати ЄСВ - першочергове завдання Головного управління ДФС у Полтавській області

На сьогодні єдиний соціальний внесок по Полтавській області за найманих працівників сплачують 10066- фізичних та 11114- юридичних осіб. Так, по єдиному соціальному внеску за період січень-серпень 2017 року страхувальники області сплатили до бюджету 3 231,7 млн.грн., що більше на 1 042,9млн.грн., або на 47,6відс. аналогічного періоду минулого року, відзначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Дмитро Коротюк. Однак, станом на 27.09.17 заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску по Полтавській області складає 96,4 млн.грн., в тому числі борг фізичних осіб-підприємців-38,6 млн.грн.

Саме своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Згідно із законодавством за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції. Строк давності щодо стягнення сум недоїмки по єдиному соціальному внеску, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Відповідно до законодавства, платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. В разі не погашення узгодженого боргу з єдиного внеску, податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.

Боржникам-приватним підприємцям особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Також у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Відповідно до чинного законодавства єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Зобов’язання із сплати єдиного соціального внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

Тому, одним із пріоритетних напрямків роботи Головного управління ДФС у Полтавській області є підвищення рівня добровільної сплати єдиного соціального внеску та формування високої податкової культури.

 

Головне управління ДФС У Полтавській області