За повідомленням ГУ ДФС у Полтавській області близько 5 млн.грн. акцизного податку надійшло до Державного бюджету

У січні-серпні поточного року до загального та спеціального фонду державного бюджету надходження акцизного податку склали 4,96 млн. грн., в тому числі з реалізації пального 4,0 млн. грн.

Відповідно до чинних нормативних актів реалізація пального повинна супроводжуватися акцизними накладними.

Акцизна накладна-один з основних електронних документів на якому побудовано функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) та наповнення єдиного реєстру акцизних накладних (ЄРАН).

Відповідно пункту 231.1 статті 231 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями), платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи. Згідно пункту 231.4 статті 231 право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому статтею 212 Податкового кодексу України.

Зокрема, згідно пункту 212.3.4 статті 212 особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

На даний час на території області зареєстровано 243 суб’єкти господарювання - платники акцизного податку з реалізації пального.

Відповідно пункту 231.6 статті 231 Податкового кодексу України реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

У відповідності до статті 1202 Податкового кодексу України за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних передбачено відповідальність платника.

Зокрема, згідно пункту 1202.1. статті 1202 порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу, тягне за собою накладення штрафу в розмірі:

- 2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

- 10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 20 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 30 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;

- 40 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів.

Згідно пункту 1202.2 статті 1202 відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/ розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов'язаний скласти таку акцизну накладну/ розрахунок коригування.

Головне управління ДФС у Полтавській області звертає увагу платників податків на своєчасну реєстрацію платниками акцизного податку до початку здійснення реалізації пального.

Головне управління ДФС у Полтавській області