Близько 13 млн. грн. заборгували полтавці з початку року по земельному податку

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно з п. 14.1.147. ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 275 5-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом набуває статусу податкового боргу.

Станом на 1 жовтня 2017 року податковий борг фізичних осіб по земельному податку складає 12993,58 тис.грн., по орендній платі - 15557,81 тис.грн.

Відповідно до законодавства, платнику, у якого виник борг, надсилається податкова вимога, застосовуються заходи для погашення заборгованості, передбачені чинним законодавством.

Тож, зважаючи на те, що благополуччя кожного міста, району Полтавщини залежить насамперед від його бюджету, а його наповнення - це турбота про здоров'я, виховання й освіту підростаючого покоління, пенсійне забезпечення, піклування про людей похилого віку, платникам податків необхідно сумлінно сплачувати грошові зобов'язання та в найкоротші строки погасити наявний податковий борг.

Головне управління ДФС у Полтавській області