Відбулась робоча зустріч Полтавської митниці ДФС із представниками контролюючих органів та бізнесу

Днями з ініціативи керівництва Полтавської митниці ДФС була проведена спільна робоча нарада з представниками суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та контролюючими органами регіону.

Метою зустрічі було обговорення єдиної позиції контролюючих органів та бізнесу щодо здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю у разі електронного декларування виключно із застосування інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів за принципом «єдиного вікна», а також набуття суб’єктами статусу схваленого експортера.

Відкриваючи нараду, перший заступник начальника митниці Воронько Василь зазначив, що відповідна ініціатива спрямована на здійснення аналізу можливих ризиків, що виникатимуть при митному оформленні товарів у разі обов’язкового застосування принципу «єдиного вікна» під час здійснення державних видів контролю з 1 лютого 2018 року у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2016 року № 364 (зі змінами).

Така зустріч є актуальною сьогодні у зв’язку із необхідністю впровадження у розрізі місць митного оформлення заходів оперативного контролю, реагування та консультування, з визначенням відповідальних осіб від кожного державного органу – учасника інформаційної системи «Єдине вікно» та опрацювання шляхів реалізації зазначеного заходу.

Також, Василь Леонідович довів до присутніх основні показники діяльності Полтавської митниці ДФС за останні 11 місяців та висловив подяку представникам бізнесу та контролюючим органам за плідну співпрацю.

Окрім того, начальник Управління адміністрування митних платежів Заколодяжна Валентина нагадала основні переваги статусу схваленого експортера та критерії, яким даний експортер має відповідати. Зокрема, надання статусу уповноваженого (схваленого) експортера здійснюється суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, які експортують товари преференційного походження з України до країн Європейського Союзу, до складу якого входить Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція, Естонія.

Для отримання тарифних преференцій в країнах ЄС український експортер товару має змогу без оформлення сертифіката “EUR.1” самостійно декларувати походження товарів на товаросупровідних документах без залучення митниці. Строк дії статусу схваленого експортера не обмежений у часі.

Валентина Василівна звернула увагу, що статус уповноваженого (схваленого) експортера надається Полтавською митницею ДФС безоплатно на товари, як власного виробництва, так і закуплені на території України, що експортуються до держав Європейського Союзу, протягом 30 календарних днів.

За час наради представники обмінялись пропозиціями, висловили своє бачення, зійшлись на думці неухильного дотримання вимог реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного та інших видів державного контролю.

Загалом зустріч пройшла у діловій та конструктивній формі.

ГУ ДФС у Полтавській області