Податкова нагадує про зміни вимог діючого законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Про шкідливий вплив тютюнопаління знають всі, але у практичній діяльності не всі суб’єкти господарювання дотримуються вимог діючого законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Чисельні порушення, виявлені під час перевірок платників податків, свідчать про недостатній рівень дотримання цих вимог і, як результат – призводять до застосування штрафних санкцій органами податкової служби. У першому півріччі  2011 року за такі порушення застосовано штрафних (фінансових) санкцій  на суму близько 2 млн. гривень.

Щоб упередити подібні випадки, Державна податкова служба нагадує, що з  11 лютого 2010 року набрав чинності Закон України від 21 січня 2010 року  № 1824-VI „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв”, яким, зокрема, було внесено зміни до статті 152 Закону України  від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних  напоїв  та  тютюнових  виробів”  (далі – Закон № 481).

Відповідно до статті 152 Закону № 481 у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.

Відповідальність за вказане порушення передбачена  статтею 17 Закону          № 481, де зазначено, що до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону. Сума такого штрафу - 3400 гривень.

Державна податкова служба закликає неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів та свідомо поставитися до пропаганди здорового способу життя серед населення, зокрема – боротьби з тютюнопалінням!

За матеріалами ДПА України