Володимиру Нікітенку довірено і надалі очолювати районну раду

18 листопада відбулося перше пленарне засідання першої сесії Гадяцької районної ради сьомого скликання, яке відкрила голова районної виборчої комісії Лариса Оксьом.

Вона поінформувала про підсумки виборів депутатів районної ради, що відбулися 25 жовтня 2015 року. По багатомандатному виборчому округу до районної ради обрано 34 депутати від 5 політичних партій: 14 – від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», по 6 депутатів від партії «Відродження» та політичної партії «Рідне місто», 5 – від ВО «Батьківщина», 3 – від Радикальної Партії Олега Ляшка. Цю інформацію депутати взяли до відома.

Потому сесія сформувала тимчасову президію (Володимир Дудко, Олександр Міняйло, Анатолій Цимбал, Петро Пилипенко, Іван Гурський), секретаріат (Дмитро Мотрич, Зеновій Шморгун, Віктор Ілляшенко) і лічильну комісію (Василь Андрушечко, Олена Власенко, Віктор Оробей, Світлана Гайдабура, Михайло Пасюта). Головуючий Анатолій Цимбал подякував членам районної виборчої комісії за роботу на місцевих виборах. Депутати затвердили порядок обрання голови районної ради та висунули на посаду двох претендентів – Володимира Нікітенка від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та Івана Долю від партії «Відродження». Кандидати виступили перед присутніми зі своїм баченням роботи у цьому скликанні. В обговоренні слово мали депутат Олександр Міняйло, який підтримав Івана Долю, Сергій Скрипка виступив за Володимира Нікітенка, його підтримав і голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко.

 

За результатами таємного голосування головою районної ради обраний Володимир Нікітенко - 21 голос. За його опонента проголосували 12 народних обранців, 1 депутат не підтримав жодної з кандидатур.

Іван Доля привітав новообраного голову, визнав вибори демократичними та висловив надію на подальшу плідну співпрацю. Володимир Нікітенко подякував депутатам за довіру та закликав депутатів до конструктивної роботи на благо Гадяцького району.

За пропозицією Анатолія Цимбала сесія прийняла рішення про утворення 5-ти постійних комісій районної ради сьомого скликання:

З питань бюджету, фінансів і цін, соціально-економічного розвитку регіону, малого і середнього бізнесу та управління майном;

з питань місцевого самоврядування, забезпечення законності і правопорядку, депутатської діяльності та етики, зв’язків із засобами масової інформації;

з питань аграрної політики та земельних відносин, екології та раціонального природокористування;

з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я;

з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму.

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Наталія Мигаль закликала депутатів визначитися із персональним складом постійних комісій та провести роботу по утворенню фракцій для затвердження на наступному засіданні складу президії районної ради.

У роботі сесії взяли участь новообрані депутати обласної ради Олександр Сухань та Анатолій Попельнюх, представники засобів масової інформації.