Соціальна спрямованість сесії

10 грудня під головуванням Володимира Нікітенка відбулася друга позачергова сесія Гадяцької районної ради сьомого скликання. Перед її початком депутати привітали Гадяцького міського голову Володимира Нестеренка з відзначенням його державною нагородою України – орденом «За заслуги» ІІ ступеня. Сесія внесла зміни до Програми економічного і соціального розвитку Гадяцького району на 2015 рік. Зокрема, збільшено суму коштів для завершення ремонтних робіт котелень по школах району: Веприцькій – на 15,434 тис. грн; Петрівсько-Роменській – на 39 тис. грн.; Мартинівській – на 10,227 тис. грн. Для проведення пуско-налагоджувальних робіт модульних топкових на твердому паливі у Березоволуцькій ЗОШ І-ІІІ ст. та Соснівській ЗОШ І-ІІ ст. виділено по 70 тис. грн. Зі стабілізаційної дотації виділено кошти на поточний ремонт відрізку дороги Хитці-Плішивець – 150 тис. грн., дороги по вул. Миру с. Красна Лука – 100 тис. грн. Кошти цільового фонду направлені на поточний ремонт відрізку дороги Хитці-Плішивець – 50 тис. грн. та відрізку дороги Гадяч – Великі Будища – 200 тис. грн.

Депутати погодили спрямування виділених коштів з Державного бюджету у сумі 1 млн 457 тис. грн для придбання житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов. Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко повідомив, що за ці кошти уже куплений будинок для сім'ї загиблого Миколи Прудія з Великих Будищ, квартира для інваліда АТО ІІ групи Сергія Довгополова з Гадяча. Вирішується питання придбання квартири для сім'ї загиблого Ігоря Жадька.

Депутати внесли зміни до районної комплексної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО та мобілізованих на 2013-2020 роки.

З районного бюджету на 2015 рік додатково виділено 15 тис. грн для виплати одноразової матеріальної допомоги населенню району. На 2016 рік для надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які перебувають у зоні АТО та членам їх сімей, виділено 150 тис. грн.

Крім того, 44 тис. грн виділено на здійснення виплат компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду за інвалідами та пристарілими. Для забезпечення організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) демобілізованих на 2016 рік виділено 140 тис. грн. Для надання адресної допомоги на проїзд соціально вразливим верствам населення на 2016 рік виділено 30 тис. грн.

Варто зазначити, що у 2015 році у Гадяцькому районі учасникам АТО виділена матеріальна допомога на загальну суму майже 1,5 млн грн.

Сесія затвердила зміни і до районного бюджету, збільшивши доходну та видатковучастини на 7,1 млн грн.

У зв’язку із віднесенням міста Гадяча до категорії міст обласного значення, районна рада вирішила прийняти Звернення до міської ради щодо надання згоди на прийняття із спільної власності територіальних громад району до комунальної власності міста Гадяч установ галузі «Освіта» (4 міські школи та вечірню (змінну) школу Гадяцької районної ради), «Культура» (Гадяцький районний історико-краєзнавчий музей) та дати згоду стати засновниками цих установ.

В обговоренні питань порядку денного сесії активну участь взяли голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко, заступник голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко, депутати районної ради Анатолій Цимбал, Олексій Ющенко, Дмитро Мотрич, Іван Доля.