Вважають проблему профтехосвіти вартою уваги РНБОУ

18 січня відбулося засідання президії Гадяцької районної ради. За пропозицією голови районної ради Володимира Нікітенка депутати вирішили скликати позачергову четверту сесію районної ради 19 січня, на якій розглянути ряд нагальних питань, зокрема привести у відповідність до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» районний бюджет на 2016 рік, затвердити районну протиепізоотичну Програму захисту життя і здоров’я тварин від інфекційних, інвазійних та зооантропонозних захворювань в Гадяцькому районі на 2016 – 2017 роки, спільні розпорядження голови райдержадміністрації та голови районної ради щодо використання коштів цільового фонду, внести зміни до низки районних програм та районного бюджету.

Крім того до районної ради надійшов лист від колективу працівників та учнів Гадяцького вищого професійного аграрного училища, в якому ініціюється прийняття депутатами районної ради Звернення до Прем'єр–міністра України та Голови Верховної Ради України щодо фінансування закладів професійно-технічної освіти. На засідання президії

виступив директор училища – Олександр Мигаль. Він повідомив, що статтею 27 ЗУ «Про державний бюджет України на 2016 рік» з цього року на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення, видатки плануються у відповідних бюджетах міст обласного значення.

 

У державному навчальному закладі «Гадяцьке вище професійне аграрне училище» із 500 учнів лише 144 – жителі міста, решта – із сіл нашого району, інших районів та областей. Робітничі кадри училище готує для усієї України, серед яких унікальні та затребувані професії машиніста трубоукладача, машиніста автомобільного крана та інші. Крім того, училище в Гадячі – одне із небагатьох в Україні, яке готує водіїв для Збройних Сил України. Прямі затрати училища (зарплата, стипендія, комунальні послуги) – 9,5 млн. грн.

Міський голова Гадяча Володимир Нестеренко додав, що таку потребу у коштах міська рада профінансувати не в змозі. На І квартал сесія міської ради виділила 2 млн. 198 тис. грн., які планували витратити на школи та дитсадки міста і які в грудні «виллються» недостачею міського бюджету.

В обговорені даного питання виступив депутат районної ради Анатолій Цимбал, який запропонував направити звернення також і до Ради національної безпеки та оборони України, адже така ситуація, на його думку, – загроза національній безпеці. Звернення запропоновано доопрацювати та винести на розгляд сесії.

У роботі президії взяли участь і виступили голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко, його заступники Іван Волощук та Сергій Бондаренко. Вів засідання президії голова районної ради Володимир Нікітенко.