Вирішили нагальні питання життєдіяльності району та райцентру

25 січня під головуванням Володимира Нікітенка відбулося пленарне засідання четвертої позачергової сесії Гадяцької районної ради 7 скликання. Депутати внесли зміни до районної комплексної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО та мобілізованих на 2013-2020 роки. Зокрема затверджено субвенцію із міського бюджету для пільгових категорій населення. Також затверджено Порядок відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян у Гадяцькому районі приміським автомобільним транспортом загального користування, за рахунок коштів субвенції з місцевого бюджету. На 1-й квартал поточного року задіяні кошти районного бюджету у сумі 100 тис. грн та міського – 50 тис. грн. Наразі управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації розробляється порядок залучення коштів місцевого бюджету сільських рад, щоб по закінченню 1 кварталу здійснювати перевезення пільгових категорій сільського населення за кошти сільських рад.

Сесія внесла зміни до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Гадяцького району на 2016-2020 роки. Змінами передбачено забезпечення безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах, та учнів 1-4 класів із сімей, що отримують допомогу відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», на загальну суму 100 тис. грн у 2016 році. Сільським радам рекомендовано до 1 лютого прийняти місцеві програми для безкоштовного харчування усіх учнів 1-4 класів. Крім того районною програмою протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки передбачено 130 тис. грн для безкоштовного харчування дітей диспансерної групи.

Депутати затвердили зміни до районної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки. Ресурсне забезпечення доповнили розділом «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа». На поточний рік для виконання плану заходів КДЮСШ виділено 66 тис. грн.

Заслухавши інформацію в.о. начальника фінансового управління райдержадміністрації Валентини Шийки, депутати прийняли рішення про приведення у відповідність до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2016 рік» цьогорічного районного бюджету.

Зі змінами та доповненнями депутати прийняли Звернення щодо фінансування закладів професійно-технічної освіти та вирішили направити його до Ради Національної безпеки і оборони України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України.

Для розташування фінансового управління міської ради сесія погодила передати в безоплатне користування Гадяцькій міській раді частину приміщення по вул. Чапаєва, 26 м. Гадяч, де знаходиться фінансове управління райдержадміністрації.

Крім того розглянуто ряд майнових питань та затверджено спільні розпорядження голови райдержадміністрації та голови районної ради щодо використання коштів цільового фонду.

У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко, його заступники Іван Волощук та Сергій Бондаренко, міський голова Володимир Нестеренко, керівники відділів, управлінь райдержадміністрації, сільські голови.

Під час обговорення питань порядку денного активно працювали депутати Анатолій Цимбал та Віктор Оробей. У різному щодо безконтрольної вирубки лісів знову виступив депутат Павло Пащенко.