Проаналізували стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку

26 лютого під головуванням Володимира Нікітенка відбулося пленарне засідання п’ятої сесії Гадяцької районної ради 7 скликання, у роботі якого взяли участь голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко, депутат обласної ради Олександр Сухань.

Депутати заслухали, обговорили та взяли до відома звіт начальника Гадяцького відділу поліції Віталія Ботвини про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території Гадяцького району у 2015 році і звіт заступника керівника Миргородської місцевої прокуратури Андрія Жиліна про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Гадяцького району у минулому році.

Сесія внесла зміни до Програми економічного і соціального розвитку Гадяцького району на 2016 рік. На будівництво модульних топкових на твердому паливі у Соснівській та Березоволуцькій ЗОШ виділено по 30 тис. грн, на капремонт газової котельні в Петрівсько-Роменській ЗОШ – 20,2 тис. грн. Крім того 80 тис. грн виділено районною радою для співфінансування придбання Гадяцькій ЦРЛ апарату штучної вентиляції легень для новонароджених і дітей (з державного фонду регіонального розвитку – 720 тис. грн).

Внесено зміни про програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО, мобілізованих та окремих пільгових категорій населення на 2013-2020 роки. На поточний рік додатково виділено 10 тис. грн з районного бюджету для розподілу комісією з наданню матеріальної допомоги громадянам при райдержадміністрації. 30 тис. грн. прийнято з міського бюджету для надання матеріальної допомоги на пільговий проїзд міського населення та 55 тис. грн. на оздоровлення учасників АТО.

Внесено зміни до районної Програми підтримки діяльності громадських організацій інвалідів, воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів війни та праці, учасників АТО на період 2015-2016 роки. Для завершення ремонту приміщення Гадяцької районної організації інвалідів виділено 109,6 тис. грн.

Внесено зміни до Програми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2016 рік. Для реалізації заходів, передбачених програмою, додатково виділено 25 тис. грн.

Також, внесено зміни: до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Гадяцького району на 2016-2020 роки (на безкоштовне харчування дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів виділено 1 млн. 157 тис. грн, на заробітну плату поварів та підсобних працівників – 725 тис. грн), районної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки (для організації змагань виділено 100 тис. грн районній організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос»), програми «Шкільний автобус» на 2016-2020 роки, районної Комплексної програми профілактики злочинності і правопорушень на 2016-2020 роки (затверджено фінансування у сумі 90 тис. грн. щорічно для Гадяцького міжрайонного відділу Управління СБУ в Полтавській області та Миргородської місцевої прокуратури).

Сесія розглянула та затвердила Програми інформатизації Гадяцького району на 2016 рік (обсяг фінансування – 198,5 тис грн. районного бюджету); протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки (обсяг коштів на 3 роки – 1млн 325 тис грн., в тому чисті 217 тис грн. медичних субвенцій з районного бюджету); забезпечення виконання Гадяцькою районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2016 рік (211 тис. грн. районного бюджету); покращення умов обслуговування платників Гадяцького району та збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2016-2019 роки (по 100 тис. грн.з районного бюджету на придбання офісної техніки щорічно протягом терміну дії програми); покращення соціального обслуговування найбільш вразливих верств населення району на 2016 рік (90 тис. грн. на друк бланків, заяв, декларацій, придбання канцтоварів, обслуговування офісної техніки і т. ін.).

Відповідно до внесених змін та нових програм сесія внесла зміни до районного бюджету.

Депутати внесли зміни до Регламенту районної ради, складу представників до зборів співзасновників газети «Гадяцький вісник», зняли з контролю рішення як такі, що виконані та затвердили ряд майнових питань

У роботі сесії взяли участь заступник голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко, керівники відділів, управлінь райдержадміністрації, секретар міської ради, сільські голови, ЗМІ.

Під час обговорення питань порядку денного активно працювали депутати Анатолій Цимбал, Віктор Оробей, Іван Кревсун, Володимир Дудко, Іван Ковальов.