Мітинг-реквієм до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

26 квітня у Гадячі біля пам’ятника «Землякам, які пройшли горнило Чорнобиля» відбувся мітинг-реквієм, який пройшов за участю чорнобильців, родичів загиблих ліквідаторів, керівництва району і міста, сільських голів, громадськості. До присутніх приєдналися учні, які легкоатлетичним пробігом пам’яті засвідчили свою повагу чорнобильцям.

Відкрив мітинг голова районного добровільного товариства «Союз Чорнобиль» Віталій Биченко. Зі словами подяки і шани до ліквідаторів звернулися голова районної ради Володимир Нікітенко, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Волощук, міський голова Володимир Нестеренко, благочинний Гадяцького району ієрей Олег Пограничний, гадяцький військовий комісар Микола Овчаренко.

За мужність і професіоналізм, проявлені при ліквідації наслідків аварії, вагомий особистий внесок у захист соціальних інтересів інвалідів-чорнобильців, активну громадську позицію та у зв'язку із 30-ми роковинами Чорнобильської трагедії в Україні ряд ліквідаторів були нагороджені Почесними грамотами та подяками обласної ради та облдержадміністрації, районної ради та райдержадміністрації, міської ради.

Також, на виконання Указу Президента України учасникам ліквідації наслідків аварії, які були звільнені зі служби у запас чи у відставку, було присвоєно чергові військові звання.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника присутні вшанували ліквідаторів, які віддали своє життя заради порятунку людства від пекла радіації.