У шану ліквідаторам-чорнобильцям

5 травня у селах Красна Лука і Хитці, що на Гадяччині, у присутності голови районної ради Володимира Нікітенка, Краснолуцького сільського голови Віктора Романенка, ліквідаторів-чорнобильців, учителів, учнів, жителів сіл відбулася церемонія освячення Полтавського списку копій ікон «Чорнобильський Спас» та вручення Патріарших і єпархіальних нагород ліквідаторам страшної техногенної аварії, яку провів архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Владика разом із духовенством єпархії, благочинним Гадяцького району ієреєм Олегом Пограничним привітав усіх зі святом Великодня, помолився за живих і спочилих учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і тих, хто постраждав внаслідок катастрофи.

За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної церкви Владика Федір нагородив голову районної ради Володимира Нікітенка Орденом Святого Миколая Чудотворця. Пам’ятними орденами до 30-х роковин аварії на ЧАЕС за мужність нагороджені ліквідатори Олександр Цьопа, Микола Приходько, Віктор Коваленко, Володимир Даценко, Василь Остапенко. Подячні грамоти за особистий внесок, героїзм, жертовність заради землі і людства та з нагоди 30-ї річниці аварії на ЧАЕС отримали голова районного добровільного товариства «Союз Чорнобиль» Віталій Биченко, ліквідатор, депутат районної ради Василь Андрушечко, учасники ліквідації Григорій Гирич, Григорій Шаманський, Андрій Тимошенко, ОлександрХарчина.

Потому архиєпископ передав у Краснолуцьку та Хитцівську церкви копії списку ікони «Чорнобильський спас».

Довідково:Прототип ікони «Чорнобильський Спас» було створено ще 2003 року. Вона виконана в стилі українського бароко XVIII століття. На іконі Господь зображений разом з людьми — на хмарині в центрі композиції. Праворуч — Архістратиг Михаїл, а ліворуч — Богородиця Марія. Під ними зображена обпалена радіацією земля, 4-й реактор, на який падає апокаліптична зірка Полинь, що символізує покарання Боже. У нижній частині ікони на передньому плані — чорнобильська сосна — унікальне реальне дерево, схоже на хрест і на тризуб – герб України. На задньому плані ікони — земля обпалена, на передньому — оживає та зеленіє. Ліворуч, у нижній частині ікони зображені душі померлих чорнобильців, праворуч — самі ліквідатори аварії у респіраторах.