Звітував голова райдержадміністрації, ухвалили Звернення до ВРУ та Уряду

18 травня під головуванням Володимира Нікітенка відбулося пленарне засідання сьомої сесії Гадяцької районної ради 7 скликання.

Присутні заслухали та затвердили звіт голови райдержадміністрації Олексія Матюшенка про здійснення районною державною адміністрацією делегованих районною радою повноважень за період з квітня 2015 по квітень 2016 року. У своєму виступі доповідач акцентував увагу на виконанні бюджету, ремонті доріг, виділенні коштів на підтримку освіти, медицини, культури та спорту.

Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за перший квартал 2016 року, внесли зміни до ряду програм: економічного і соціального розвитку на 2016 рік, розвитку малого і середнього підприємництва у Гадяцькому районі на 2015-2017 роки, оздоровлення і відпочинку дітей на 2016-2019 роки, захисту населення і територій Гадяцького району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2016-2017 роки, профілактики злочинності і правопорушень на 2016-2020 роки, підготовки юнаків до військової служби та призову до лав Збройних сил України та інших військових формувань на 2016 рік, соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО, мобілізованих та окремих пільгових категорій населення на 2013 - 2020 роки, «Молодь Гадяччини» на 2016 рік.

Сесія затвердила Програми забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів технічними засобами для використання в побутових умовах на 2016-2018 роки; пільгового медичного забезпечення (зубного протезування) ветеранів війни на 2016 рік; внесла зміни до бюджету на 2016 рік.

У зв’язку із перейменуванням села Краснознаменка Гадяцького району на село Сергіївка внесено зміни до статутів місцевої амбулаторії та ЗОШ.

Депутати затвердили список народних засідателів Гадяцького районного суду; технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів на території Сергіївської, Вельбівської та Качанівської сільських рад; розглянули ряд майнових питань.

Сесія затвердилаПорядок визначення розміру пайової участі (внеску) замовників будівництва, його залучення та використання на розвиток інженерно – транспортної та соціальної інфраструктури Гадяцького району.

Депутати прийняли Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо визначення статусу земель, зайнятих під полезахисними лісосмугами, іншими захисними насадженнями та механізму передачі їх в користування.

У різному голова районної ради Володимир Нікітенко передав сільським головам свідоцтва про занесення до Книги Пошани загиблих воїнів-земляків Руслана Пономаренка (Біленченківка) та Сергія Ільченка (Книшівка) і згадав про геноцид кримськотатарського народу. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих земляків та кримських татар.

 

 

 

Звернення

депутатів Гадяцької районної ради сьомого скликання Полтавської області

до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

Ми, депутати Гадяцької районної ради, стурбовані ситуацією, пов’язаною з відсутністю на законодавчому рівні визначення статусу земель, зайнятих під полезахисними лісосмугами та механізму передачі їх в користування.

Одним із дієвих факторів протидії вітровій і водній ерозії ґрунтів є система полезахисних насаджень лінійного типу. Їхня головна функція - захист ґрунту від водної та вітрової ерозії, підвищення врожайності сільськогосподарських культур. Ці лісосмуги насаджувалися у 60-70 роках минулого століття колгоспами, радгоспами за рахунок державного бюджету і бюджету господарств. Але в результаті реформування сільського господарства насадження залишилися безхазяйними, в переважній більшості випадків не перейшли до правонаступників чи у власність територіальних громад. Відповідно до Земельного кодексу України, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження віднесено до несільськогосподарських угідь земель сільськогосподарського призначення.

Полезахисні лісові смуги, які не підлягали паюванню, в основному знаходяться в складі земель запасу, резервного фонду та загального користування. Фактично ці насадження залишаються нічийним майном, бо їхні балансоутримувачі невідомі.

Уздовж більшості полів розташовані полезахисні лісосмуги, які часто розростаються та займають частину орендованих ділянок. У них багато сухостійних та хворих дерев, вражених омелою. Більшість дерев практично вичерпали свій біологічний ресурс та потребують реконструкції або повної заміни. Але простий агровиробник без лісорубного квитка розчистити лісосмуги від хворих дерев або вирубати дерева, що заважають йому обробляти поля, не може.

Лісовим законодавством не визначено, хто має видавати лісорубні квитки на здійснення рубок у полезахисних смугах, що не надані у користування – обласними чи районними державними адміністраціями.

На жаль, ситуація збереження полезахисних лісосмуг не врегульована на державному рівні. Лісосмуги є складовою єдиного технологічного комплексу і незалежно від юридично оформлених на них прав виконують захисну функцію полям, що орендуються сільгоспвиробниками. Тому саме їм вони повинні бути надані в користування.

З цією метою, необхідно внести зміни до статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», а саме:

У статті 13:

після слів « (невитребувані) земельні ділянки» додати слова «(землі), в тому числі земельні ділянки, на яких розташовані полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження,»;

слова « до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку» замінити словами «до державної реєстрації права власності на земельну ділянку»;

Статтю 13 доповнити частиною другою такого змісту:

«Реєстрація таких договорів оренди здійснюється органами місцевого самоврядування у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України».

 

Прийнято на сьомій сесії

Гадяцької районної ради

сьомого скликання

18 травня 2016 року