Міжнародна конференція у Гадячі

20 травня у Гадячі відбулася Міжнародна конференція на тему: «Створення Міжнародного Конфедеративного Об’єднання та побудова Балтійсько-Чорноморської Конфедерації».

У зібранні взяли участь політичні та громадські діячі України, Литви, Польщі, науковці. З вітальним словом до його учасників звернулися голова Всеукраїнської громадської організації "Балтійсько-Чорноморська Конфедерація" Вадим Марюхно, народний депутат України Оксана Юринець, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голова районної ради Володимир Нікітенко, голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко, іноземні гості, архієпіскоп Полтавський і Кременчуцький владика Федір.

Констатувалося, що Всеукраїнська громадська організація «Балтійсько-Чорноморська Конфедерація» метою своєї діяльності визначила формування через громадські утворення соціально-економічної платформи для побудови міждержавного об’єднання – Конфедерації країн Балтійсько-Чорноморського регіону. Ці країни мають стратегічне значення для Європи, оскільки займають вигідне економіко-географічне положення: їх територіями проходять важливі торгівельні шляхи, що поєднують різні економічні центри, саме тому цей простір завжди

викликав геополітичну зацікавленість у сильних держав-сусідів.

 

Вадим Марюхно передав гадяцькій громаді повну архівну копію Гадяцького договору 1658 року, який визначив європейський вибір Козацької держави. Цей документ є історичним надбанням польського, литовського та українського народів, його єдиний оригінал зберігається в Центральному архіві історичних документів у Варшаві.

На конференції розглянуто питання:

1. Гетьман Іван Виговський та його Гадяцька угода як бачення майбутнього конфедерації Польщі, Литви та України.

2. Створення Міжнародного Конфедеративного Об’єднання та співпраця у сферах безпеки, оборони, економіки, фінансів, культури — це гарантія майбутнього нашихнародів.

3. Громадянське суспільство – рушійна сила для об’єднання Балтійсько-

Чорноморських країн у конфедерацію.