Опрацювали перспективи розвитку територіальних громад

25 травня у Гадячі під проводом голови районної ради Володимира Нікітенка та голови райдержадміністрації Олексія Матюшенка відбувся семінар-навчання сільських голів, керівників управлінь, відділів райдержадміністрації, міської ради.

Досвідом об’єднання громад поділилася очільник Омельницької сільської об’єднаної територіальної громади Олександра Шереметьєва. Її громада на Полтавщині – першопрохідці у реформі децентралізації. «Найбільший спротив у об’єднанні громад сьогодні іде від сільських рад. Амбіції треба ховати, створювати команду рівноправних господарів, сходитися і працювати» - розпочала свій виступ пані Олександра.

Зараз у Омельницькій громаді сільські голови виконують обов’язки старост, секретарі – адміністратори центру надання адмінпослуг. Кожен староста має свою печатку і може провадити нотаріальні дії, надавати різного роду довідки. Для реалізації прав і повноважень у громаді створені відповідні відділи і управління. Чотири сільські ради до об’єднання мали загалом 4,2 млн грн бюджету, нині бюджет об’єднаної громади складає 17 млн. Тепер Омельницька громада стала реальним важелем контролю за використанням коштів у галузі освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної сфери і платить кошти тільки за реально надані послуги.

Об’єднання громад не треба боятися, тим більше, що його не уникнути – головний висновок, який можна зробити із отриманої від поважної гості інформації. «Ніхто не приїде з Києва створювати вам тут хороше життя. Ви самі повинні його зробити. Думайте про людей, рахуйте кошти і дійте», - підсумувала Олександра Шереметьєва.

Потому заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу виконавчого апарату обласної ради Віктор Гришко розповів присутнім про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Він ознайомив потенційних учасників із напрямками конкурсу у 2016 році, умовами та джерелами фінансування, критеріями подання та методичними рекомендаціями з підготовки проектів.

З досвіду участі в обласних конкурсах проектів виступили Книшівський сільський голова Тетяна Мілька, Рашівський сільський голова Володимир Омельченко. Останній також поділився планами брати участь у цьогорічному конкурсі проектів разом із Сарівською, Лисівською і Харковецькою сільськими радами із проектом «Місцева пожежна охорона – запорука профілактики виникнення пожеж» для співфінансування придбання пожежного автомобіля. Директор Гадяцького районного центру реабілітації дітей-інвалідів Євген Апарін також представив проект Гадяцької районної ради та Центру реабілітації дітей-інвалідів «Забезпечення дітей з обмеженими можливостями Гадяцького району реабілітаційним обладнанням».

Насамкінець голова районної ради Володимир Нікітенко закликав сільських голів брати активну участь як у обласному конкурсі так і в міжнародних грантах, адже це дозволяє залучити додаткові кошти для впровадження енергозберігаючих технологій на об’єктах соціальної сфери, поліпшення соціальної, спортивної та туристичної інфраструктури, охорони навколишнього природного середовища.

Великим стимулом для впровадження проектів стане об’єднання сільських рад Гадяцького району в об’єднані територіальні громади.