Скоригували ряд програм, бюджет, ухвалили Звернення

31 травня під головуванням Володимира Нікітенка відбулося пленарне засідання восьмої позачергової сесії Гадяцької районної ради 7 скликання. Депутати внесли зміни до Програми економічного і соціального розвитку Гадяцького району на 2016 рік (на поточний ремонт відрізку дороги Білопілля – Терни - Липова Долина - Гадяч затверджено 200 тис.грн); Районної програми увічнення пам'яті видатних земляків на 2015-2017 роки (збільшено фінансування на літературно-мистецьку премію ім. Олени Пчілки з 15 до 50 тис. грн); Програми забезпечення виконання Гадяцькою райдержадміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2016 рік; районного бюджету на 2016 рік.

Сесія прийняла рішення про організацію оплачуваних громадських робіт для учнівської та студентської молоді під час літніх канікул та у вільний від навчання час у 2016 році та вирішила підтримати рішення Краснознаменської сільської ради і підготувати клопотання до обласної ради про перейменування сільської ради на Сергіївську.

Крім того депутати на неодноразові прохання мешканців району прийняли Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо врегулювання на законодавчому рівні мінімальної закупівельної ціни на молоко в господарствах громадського та приватного сектору на 2016 рік.

У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко, перший заступник міського голови Геннадій Дроботя, сільські голови, керівники відділів, управлінь райдержадміністрації.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Ми, депутати Гадяцької районної ради, стурбовані ситуацією, пов’язаною з відсутністю на законодавчому рівні затвердженого мінімально допустимого закупівельного рівня цін на молоко від тварин, які утримуються в особистих, підсобних господарствах населення району.

В Україні виробництво сирого товарного молока є одним із основних джерел надходження фінансів до сімейного бюджету та впливає на формування зайнятості населення на селі, розвиток інфраструктури сільської місцевості та забезпечення продовольчої безпеки держави. Позиція держави щодо неврегульованої закупівельної ціни на молоко, що виробляється в господарствах громадського та приватного сектору, призвела до того, що протягом останніх п’яти років поголів’я корів у районі скоротилося на 1800 голів.

Неврегульована мінімальна закупівельна ціна на молоко не дає можливості розвитку кооперативного руху шляхом створення виробничих кооперативів - виробників сирого товарного молока, нарощування поголів’я великої рогатої худоби, збільшення обсягів виробництва в особистих підсобних господарствах населення.

На даний час розроблені та внесені до Верховної Ради України законопроекти щодо врегулювання закупівельної ціни на молоко в господарствах громадського та приватного сектору, прийняття яких вкрай необхідне для збереження галузі молочного скотарства, поліпшення життєдіяльності сільського населення та розвитку села. Особливо актуальним дане питання є перед майбутнім проведення децентралізації територіальних громад.

Враховуючи вищевикладене, просимо якнайшвидше розглянути на законодавчому рівні врегулювання мінімальної закупівельної ціни на молоко в господарствах громадського та приватного сектору на 2016 рік.

У разі неврегулювання мінімально допустимого рівня ціни на молоко наслідки можуть бути невідновними - знищення виробництва власного молока, малих сільськогосподарських виробничих господарств, занепад та руйнація соціального розвитку сільської місцевості, що негативно вплине на продовольчу, економічну, біологічну безпеку держави.

 

31 травня 2016 року

Прийняте на восьмій позачерговій

сесії Гадяцької районної ради

сьомого скликання