Ухвалили важливу для АПК Програму

5 серпня під головуванням Володимира Нікітенка відбулося пленарне засідання одинадцятої сесії Гадяцької районної ради 7 скликання.У її роботі взяли участь голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко, заступник голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко, депутат обласної ради Олександр Сухань, міський, сільські голови, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації.

Перед початком сесії Сергій Бондаренко повідомив, що для Качанівської ЗОШ 1-2 ступенів закуплений новий шкільний автобус за рахунок освітньої субвенції (600 тис. грн) та районного бюджету (720 тис. грн.) і подякував депутатському корпусу за підтримку.

Сесія заслухала та затвердила звіт про виконання районного бюджету за 6 місяців 2016 року, внесла зміни до програми економічного і соціального розвитку на 2016 рік; профілактики злочинності і правопорушень на 2016-2020 роки; соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО, мобілізованих та окремих пільгових категорій населення на 2013 - 2020 роки;інформатизації Гадяцького району на 2016 рік; пільгового медичного забезпечення (зубного протезування) ветеранів війни на 2016 рік; розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки та районного бюджету на 2016 рік.

Відповідно до внесених змін у програми додаткові кошти передбачено на ремонт доріг, освітніх та культурних закладів району, придбання офісної техніки для відділів адміністрації та поліції, спортінвентарю для ДЮСШ і т.ін.

Депутати обговорили та затвердили Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Гадяцького району за пріоритетними напрямками на період 2016-2020 роки; схвалили проект «Інноваційність та сучасне обладнання – одні із головних складових у сфері медицини» та в разі здобуття перемоги в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад вирішили передбачити в районному бюджеті на 2017 рік кошти у сумі 250 тис. грн для спів фінансування даного проекту.

Сесія затвердила Положення про районний конкурс «Краща автобусна зупинка Гадяцького району 2016 року»; список присяжних Гадяцького районного суду, погодили зміни до Статуту Розбишівської ЗОШ, розглянула ряд майнових питань.

Депутати заслухали хід виконання Програми по локалізації та ліквідації амброзії полинолистої та інших карантинних рослин на території району в 2015-2017 роках.У зв’язку з надзвичайною актуальністю питання районна рада рекомендувалаГадяцькій районній державній адміністрації повторно заслухати виконання Програми на засіданні колегії.

У Різному голова постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту і туризму Світлана Гайдабура зачитала відповіді від Міністерства аграрної політики на звернення Гадяцької районної ради щодо врегулювання питання використання та охорони полезахисних лісових смуг і стосовно ситуації із закупівельними цінами на молоко.

Про встановлення додаткових світлофорів у місті Гадяч, дотримання правил дорожнього руху та безпеки пішоходів виступили голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування, забезпечення законності і правопрядку, депутатської діяльності та етики, зв’язків із ЗМІ Віктор Оробей та міський голова Володимир Нестеренко. Активну участь у роботі сесії взяли депутати Анатолій Цимбал, Дмитро Мотрич, голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко.