На порядку денному – вирішення нагальних питань

5 жовтня 13 позачергова сесія Гадяцької районної ради розпочалася із виступу та привітання голови Володимира Нікітенка до Дня учителя. Потому депутати зі змінами та доповненнями затвердили порядок денний і перейшли до розгляну питань.

Сесія внесла зміни до Програми економічного і соціального розвитку Гадяцького району на 2016 рік (затверджені кошти на ремонт доріг з районного, обласного бюджетів та перераховані ГПУ«Полтавагазвидобування»), на будівництво вимощення та паркану у центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів виділено 100 тис. грн.;  капремонт цегляних стін Біленченківської ЗОШ - 212 тис. грн. районного бюджету.; реконструкцію водопровідних мереж в с. Великі Будища - 300,1 тис. грн., перерахованих ГПУ.

Внесено зміни до програми підготовки юнаків до військової служби та призову до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2016 рік (додатково виділено 30 тис. грн. на забезпечення осіннього призову юнаків); зайнятості населення Гадяцького району на 2013-2017 роки (31 тис. грн. виділено для співфінансування громадських робіт для зареєстрованих безробітних осіб на створених для цього 4-х тимчасових робочих місцях); забезпечення виконання Гадяцькою РДА делегованих їй районною радою повноважень на 2016 рік (42 тис грн. виділено на придбання періодичної преси у апарат та відділи РДА,  придбання ліцензій на фінансові електронні програми, електронно-цифрових підписів «Клієнт–казначейство»); розвитку регіонального ландшафтного парку «Гадяцький» на 2015 -2017 роки (затверджено субвенцію Римарівської сільської ради у сумі 960 грн., якої не вистачалоадміністрації парку для придбання човна).

З метою створення належних умов для забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування району, підвищення ефективності роботи депутати затвердили програму розвитку місцевого самоврядування Гадяцького району на 2016-2017 роки.


Сесія внесла зміни до районного бюджету на 2016 рік, розглянула ряд майнових питань.

Жваво обговорювали депутати питання встановлення меморіальних дошок на приміщенні Березоволуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Після довгих виступів, заперечень, дискусій районна рада підтримала рішення сесії та виконкому Березоволуцької сільської ради і дала дозвіл на встановлення на фасаді приміщення школимеморіальних дошок Пономаренку О.В., уродженцю с. Березова Лука, який віддав життя, виконуючи обов’язок по захисту суверенітету та територіальної цілісності України у зоні АТО та Савченку М.Л. («Байда»), уродженцю Березової Луки, борцю за волю України,командиру УПА.

Депутати внесли зміни до Статуту Гадяцької дитячої музичної школита проголосували за встановлення додаткових стовідсоткових  пільг  на 2016-2017 навчальний рік  з плати  за  навчання  в класах групових предметів для учнів Гадяцької дитячої музичної школи, які проживають у сільській місцевості та навчання яких здійснюється  за рахунок субвенцій сільських рад.

У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко, його перший заступник Сергій Бондаренко, заступник керівника Миргородської місцевої прокуратури Андрій Жилін, міський голова Гадяча Володимир Нестеренко, сільські голови, керівники відділів, управлінь райдержадміністрації.