Лауреати премії імені Панаса Мирного

1999 рік

Мирний Володимир Степанович – за активну громадську діяльність із популяризації життєвого й творчого шляху Панаса Мирного та за книгу прози й поезії «Теплий дощ у неділю».

Колектив науковців літературно-меморіального музею Панаса Мирного – за відновлення меморіального будинку Панаса Мирного та публікацію наукових видань, створених на основі фондових і архівних документів, «Садиба-музей Панаса Мирного в Полтаві», «Оселя пам яті й любові», «Панас Мирний. Відоме й невідоме».

 

2000 рік

Рогач Петро Петрович – за книгу «Від удаю до Орелі. Т.Г. Шевченко і Полтавщина».

Колектив наукового публіцистичного художньо-літературного альманаху «Рідний край» (голова редакційної ради Михайло Наєнко, головний редактор Володимир Пащенко) – за відродження створеного 1905 року в Полтаві часопису «Рідний край».

 

2001 рік

Костенко Микола Васильович – за епічний роман-баладу «Книга Велеса».

Казидуб Михайло Васильович (посмертно) – за 16 поетичних, прозових і публіцистичних книг.

Малик Володимир Кирилович – за роман «Князь Ігор. Слово о полку Ігоревім».

Лата Анатолій Тихонович – за історичне дослідження «Білики: історичне минуле в документах, спогадах і художніх творах».

Пащенко Володимир Олександрович – за наукове видання «Православ'я в новітній історії України».

 

2002 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Тарасенко Володимир Олександрович – за поему «Апостол праведної ліри».

У номінації «Журналістика, публіцистика» Семеняка Віктор Павлович – за цикл публікацій у рубриці «Діалоги на перетині тисячоліть».

У номінації «Мистецтво» Головашич Едуард Анатолійович – за активну концертну діяльність.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» Чухрай Олексій Іванович – за популяризацію українського пісенного фольклору.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» Коросташов Олександр Григорович – за благодійну діяльність.

 

2003 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Мостовий Петро Кузьмич – за збірки віршів «Материнська пісня», «Порятує любов».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Степаненко Микола Іванович – за цикл публіцистичних передач у рубриках «Слово рідне», «Плекаймо рідне слово».

У номінації «Мистецтво»Скакун Віталій Михайлович – за створення музики до вистав «Енеїда», «Ніч перед Різдвом».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Громовий Олексій Пилипович – за творчий доробок у царині керамічного живопису та іграшки.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» Сукач Михайло Григорович – за благодійну діяльність.

 

2004 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Дмитренко-Думич Юрій Михайлович – за художньо-публіцистичний роман-мозаїку «Український вузол».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Гринь Григорій Федосійович – за публікації на сторінках газети «Голос України», що сприяють утвердженню ідей гуманізму.

У номінації «Мистецтво» – Сербутовський Андрій Андрійович – за твори живопису «Подруги» ( Солдатські вдови), «Хліба половіють».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Жорновий Микола Іванович – за популяризацію української народної пісні.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Голобородов Вадим Валерійович – за благодійну діяльність; Сухань Олександр Якович – за благодійну діяльність.

 

2005 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Пономаренко Любов Петрівна – за книгу прози “Ніч у кав'ярні самотніх душ”.

У номінації «Журналістика, публіцистика»Іващенко Микола Васильович, Горшечніков Олександр Пимонович, Гапон Юрій Васильович, Манченко Сергій Олнксандрович –  за слайд-фільм “Був і бачив... Афганістан. Фото бойового командира”.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» Титаренко Валентина Петрівна – за творчий доробок та виставкову діяльність останніх років.

У номінації «Мистецтво» – Гусак Алла Миколаївна, Старіков Дмитро Михайлович – за фільм “Полтавський Державний літературно-меморіальний музей Панаса Мирного з циклу “Скарби музеїв Полтавщини”.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Кривий Володимир Миколайович – за благодійну діяльність.

 

2006 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Нездоймиинога Валентина Яківна – за книги віршів для дітей "Азбука на канікулах" та "Від весни до весни".

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Дениско Тетяна Олександрівна – за творчий доробок 2004-2005 років.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Чех Іван Федорович – за творчий доробок та виставкову діяльність останніх років.

У номінації «Мистецтво» – Бурнос Микола Олександрович – за фільм "Саша Путря".

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Піддубняк Федір Власович – за відродження у Миргороді Свято-Успенської церкви, заснування товариства "Милосердя і здоров'я", просвітницької газети "Вісник милосердя" та гуманітарної аптеки.

 

2007 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Бутенко Євген Павлович – за роман «Край дикого поля», повість «В межиріччі Сули і Хоролу», біографічну трилогію «Долі щасливий шлях» .

У номінації «Журналістика, публіцистика» – авторський колектив історико-краєзнавчого видання «Полтавщина. Історичний нарис» (голова редакційної колегії - Володимир Олександрович Пащенко).

У номінації «Мистецтво» – Левченко Григорій Семенович – за творчий доробок та концертну діяльність .

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Кисіль Григорій Олексійович, Середа Ірина Григорівна – за художні розробки-схеми для вишивки та вишиті портрети видатних людей Полтавщини.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Артеменко Олександр Степанович – за багаторічну благодійну діяльність та активну участь у громадському житті.

 

2008 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Нечитайло Іван Якович – за віршовану повість «Вічно молода Марія».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Лис Ванда Василівна – за збірку нарисів, інтерв’ю, публіцистики «Хай горить свіча», збірку фейлетонів, гумористично-сатиричних матеріалів «Ми з Софі Лорен».

У номінації «Мистецтво» – Гнойовий Сергій Миколайович – за творчий доробок останніх років.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Фіктянов Анатолій Володимирович – за декоративно-прикладні вироби українського ковальства.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Осінній Антон Анатолійович – за благодійну діяльність та активну участь у громадському житті області; Антонець Семен Свиридонович – за благодійну діяльність та активну участь у громадському житті області.

 

2009 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Баклай Наталія Михайлівна – за книгу «Отава».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Ханко Віталій Миколайович – за книгу «Полтавщина: плин мистецтва, діячі. Мистецтвознавчі праці».

У номінації «Мистецтво» – авторський колектив у складі: Ніколенко Ольги Миколаївни, Ляпаненка Миколи Івановича, Іванченко Наталії Григорівни, Старікова Дмитра Миколайовича, Чернявського Богдана Вікторовича – за документальний фільм «Дороги Гоголя»; Путря Євгеній Васильович – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Фурман Віктор Сергійович – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Кішінець Юрій Миколайович – за благодійну діяльність: здійснення спонсорських проектів у галузі освіти, допомогу у лікуванні тяжкохворих, реставрування Тріумфальної арки у Диканьці.

 

2010 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Бойко Марія Володимирівна – за книгу «Моя Україна – це любов моя», Булах Михайло Прокопович – за книгу «Свят - хліб» (посмертно).

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Кваша Аліна Петрівна разом з авторським колективом – за фільми «Від переконань не відмовлюсь», «Вавилов».

У номінації "Мистецтво"  - Безуля Василь Іванович – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Шевчук Петро Петрович – за твори українського килимарства.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Біденко Микола Андрійович, Роздорожній Валерій Вікторович – за здійснення спонсорських проектів у галузі охорони здоров’я, культури та спорту.

 

2011 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Неживий Олексій Іванович,член Національної спілки письменників України. Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України – за монографію «Григір Тютюнник: текстологічна та джерелознавча проблематика життя і творчості».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Авторський колектив у складі Козюри Валерія Миколайовича та Козюри Ігоря Валерійовича, дослідники-краєзнавці – за книгу нарисів «Історичні силуети».

У номінації «Мистецтво» – Слєпцов Володимир Анатолійович, член Національної спілки журналістів України, спілки літераторів Полтавщини – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Забора Віра Петрівна, майстер народної творчості з художньої вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Попельнюх Анатолій Федорович, заслужений будівельник України, директор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Нафтогазсервіс», депутат Полтавської обласної ради – за благодійну допомогу громадським організаціям ветеранів війни та праці, «Союз Чорнобиль», спортивним товариствам, закладам охорони здоров’я, освіти, культури Гадяцького району.

 

2012 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Безобразова Лариса Леонідвна, кандидат філологічних наук, доцент, відповідальний редактор наукової редколегії Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, президент Слов’янського клубу – за працю «Леонід Бразов. Твори у десяти томах»; Хало Ольга Іванівна, член Національної спілки письменників України – за роман-хроніку «Корона Вишневецьких»; Шевченко Володимир Євгенович, доцент, декан гуманітарного факультету Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій і управління, член Національної спілки журналістів України – за книгу «Казки і легенди гори Пивихи».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Черкас Валерій Михайлович, фотохудожник, заслужений журналіст України – за фотоальбом «Полтавська родина».

У номінації «Мистецтво» – Трохимець-Милютін Віктор Олександрович, член Національної спілки художників України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Зуб Лідія Миколаївна, художниця, ветеран праці – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Гринь Володимир Іванович, приватний підприємець – за надання благодійної допомоги у виданні краєзнавчих і художніх книг лубенських авторів.

 

2013 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Пушко Олександр Олександрович, член літературного об’єднання «Полтавські джерела» при обласній організації Національної спілки письменників України – за збірку поезій «Завтра».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Якименко Микола Андрійович, доктор історичних наук, професор Полтавської державної аграрної академії – за творчий доробок; Стадниченко Володимир Якович, заслужений журналіст України – за книгу «Садівник щастя».

У номінації «Мистецтво» – Галаган Ростислав Мстиславович, керівник народного самодіяльного гурту «Сусіди» Глобинського районного будинку культури – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Закорка Ольга Іванівна, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер художньої вишивки – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Лукацький Олександр Семенович, генеральний директор ПП «Виробничо-торгова компанія «Лукас» – за надання благодійної допомоги багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, підтримку обдарованих дітей.

 

2014 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Дідик (Снарська) Інна Станіславівна, член Національної спілки письменників Україн – за книгу поезій «Ад сэрца да сэрца – дарога…»; Колісник Микола Савович, член Полтавської Спілки літераторів – за книгу «Пристрасть навіки одна. Поема про Панаса Мирного».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Дзюба Сергій Вікторович, член Національної спілки письменників України – за збірку рецензій, інтерв’ю, дружніх присвят, пародій «Несподівані зустрічі продовжують життя».

У номінації «Мистецтво» – Єнко Ярослав Миколайович, завідувач відділом експозиції Національного музею-заповідника М.В. Гоголя – за створення документального фільму «Гоголь і Василівка».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Гринь Григорій Петрович, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Жеваго Костянтин Валентинович, народний депутат України, засновник Благодійного фонду ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» – за благодійну допомогу закладам соціальної сфери міста Комсомольська; Лотоус Віктор Вікторович, депутат обласної ради, засновник Благодійного фонду ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» – за благодійну допомогу закладам соціальної сфери міста Комсомольська; Кривошеєв Юрій Борисович, депутат обласної ради, директор ПП «Корпорація «Магнетік» – за благодійну допомогу закладам соціальної сфери Стасівської, Байрацької, Орданівської сільських рад Диканського району.

 

2015 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Нечитайло Микола Якович, прозаїк, член Полтавської спілки літераторів – за творчий доробок.

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Вергунов Віктор Анатолійович, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України, член Національної спілки журналістів України – за творчий доробок.

У номінації «Мистецтво» – Садохіна Тетяна Володимирівна, співачка, заслужена артистка України, член Національної Всеукраїнської музичної спілки – за творчий доробок та концертну діяльність.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Вакуленко Надія Вікторівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України – за творчий доробок; Трипольська Оксана Борисівна, директор Великобудищанського сільського будинку культури Диканського району, керівник народного Музею Весілля – за творчі здобутки, які утверджують духовні цінності українського народу та є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Владика Федір, духовний наставник громадської організації «Команда небайдужих» при Свято-Успенському кафедральному соборі, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви Київського Патріархату – за вагомий особистий внесок в організацію волонтерської діяльності, надання благодійної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції на Сході України.

 

2016 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Гринь Надія Іванівна, член Полтавської спілки літераторів – за книгу-реквієм «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк»; Луньова Тетяна Володимирівна, член Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за книгу для дітей «Зайченятко У».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Нестуля Людмила Анатоліївна, член Національної спілки журналістів України, коментатор редакції підготовки художніх програм філії НТКУ «Полтавська регіональна дирекція «Лтава» – за просвітницький телепроект «З одвічністю на «ти». Полтавщина архітектурна».

У номінації «Мистецтво» – Раковський Володимир Ульянович, член Національної всеукраїнської музичної спілки, заслужений працівник культури України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Колінько Валентина Яківна, майстер художнього килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України – за творчий доробок.

 

2017 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Лук’яненко Олександр Вікторович, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за книгу «Філософія родошанування. Поетичні роздуми»; Жарова (Плотникова) Раїса Василівна, член Національної спілки письменників України – за роман «Реквієм для Рози».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Панченко Олександр Іванович, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, доктор права – за книги: «Українська Австраліана: Полтавщина, Галичина, Боснія», «Біографічно-історичний народний календар-альманах «Лохвиця, Посулля, Україна».

У номінації «Мистецтво» – Рожнятовська Марина Юріївна, член Національної спілки художників України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Король Дмитро Васильович, член Національної спілки художників України, Молодіжної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Работін Юрій Анатолійович, заслужений журналіст України, голова оргкомітету Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» – за активну громадську діяльність, спрямовану на утвердження духовних цінностей українського народу.

 

2018 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Сердюк Віктор Володимирович, член Полтавської спілки літераторів – за книгу «Усі дива трапляються в дитинстві».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Деревінський Василь Федорович, доктор історичних наук – за книгу «В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою».

У номінації «Мистецтво» – Бабенко Олександр Олексійович, член Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Токова Ніна Іванівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.