Лауреати обласної щорічної премії імені Панаса Мирного

e-mail Друк PDF

1999 рік

Мирний Володимир Степанович (м. Полтава) - за активну громадську діяльність із популяризації життєвого й творчого шляху Панаса Мирного та за книгу прози й поезії «Теплий дощ у неділю».

Колектив науковців літературно-меморіального музею Панаса Мирного (м. Полтава) -за відновлення меморіального будинку Панаса Мирного та публікацію наукових видань, створених на основі фондових і архівних документів, «Садиба-музей Панаса Мирного в Полтаві», «Оселя пам яті й любові», «Панас Мирний. Відоме й невідоме».

2000 рік

Рогач Петро Петрович (м. Полтава) - за книгу «Від удаю до Орелі. Т. Г. Шевченко і Полтавщина».

Колектив наукового публіцистичного художньо-літературного альманаху «Рідний край» (м. Полтава, голова редакційної ради - Михайло Наєнко, головний редактор - Володимир Пащенко) - за відродження створеного 1905 року в Полтаві часопису «Рідний край»

2001 рік

Костенко Микола Васильович (м. Полтава) - за епічний роман-баладу «Книга Велеса».

Казидуб Михайло Васильович (посмертно) (м. Полтава) - за 16 поетичних, прозових і публіцистичних книг.

Малик Володимир Кирилович за роман (м. Лубни) - за роман «Князь Ігор. Слово о полку Ігоревім».

Лата Анатолій Тихонович (м. Київ) - за історичне дослідження «Білики: історичне минуле в документах, спогадах і художніх творах».

Пащенко Володимир Олександрович (м. Полтава) - за наукове видання «Православ'я в новітній історії України».

2002 рік

Тарасенко Володимир Олександрович (м. Полтава) - за поему «Апостол праведної ліри».

Семеняка Віктор Павлович (м. Полтава) - за цикл публікацій у рубриці «Діалоги на перетині тисячоліть».

Головашич Едуард Анатолійович (м. Полтава) - за активну концертну діяльність.

Чухрай Олексій Іванович (м. Полтава) - за популяризацію українського пісенного фольклору.

Коросташов Олександр Григорович (смт Котельва) - за благодійну діяльність.

2003 рік

Мостовий Петро Кузьмич (м. Лубни)- за збірки віршів «Материнська пісня», «Порятує любов».

Степаненко Микола Іванович (м. Полтава) - за цикл публіцистичних передач у рубриках «Слово рідне», «Плекаймо рідне слово».

Скакун Віталій Михайлович (м. Полтава) - за створення музики до вистав «Енеїда», «Ніч перед Різдвом».

Громовий Олексій Пилипович (с. Орданівка Диканського району) - за творчий доробок у царині керамічного живопису та іграшки.

Сукач Михайло Григорович (с. Яреськи Шишацького району) - за благодійну діяльність.

2004 рік

Дмитренко-Думич Юрій Михайлович (м. Полтава) - за художньо-публіцистичний роман-мозаїку «Український вузол».

Гринь Григорій Федосійович (м. Полтава) - за публікації на сторінках газети «Голос України», що сприяють утвердженню ідей гуманізму.

Сербутовський Андрій Андрійович (м. Полтава) - за твори живопису «Подруги» ( Солдатські вдови), «Хліба половіють».

Жорновий Микола Іванович (м. Полтава) - за популяризацію української народної пісні.

Голобородов Вадим Валерійович (м. Полтава) - за благодійну діяльність.

Сухань Олександр Якович (с. Мартинівка Гадяцького району) - за благодійну діяльність.

2005 рік

Пономаренко Любов Петрівну за книгу прози “Ніч у кав'ярні самотніх душ” .

Іващенка Миколу Васильовича , Горшечнікова Олександра Пимоновича , Гапона Юрія Васильовича та Манченка Сергія Олнксандровича за слайд-фільм “Був і бачив... Афганістан. Фото бойового командира” .

Титаренко Валентину Петрівну за творчий доробок та виставкову діяльність останніх років;

Гусак Аллу Миколаївну та Старікова Дмитра Михайловича за фільм “Полтавський Державний літературно-меморіальний музей Панаса Мирного з циклу “Скарби музеїв Полтавщини”;

Кривого Володимира Миколайовича за благодійну діяльність.

2006 рік

Нездоймиинога Валентина Яківна (м.Полтава) за книги віршів для дітей "Азбука на канікулах" та "Від весни до весни" .

Дениско Тетяна Олександрівна (м.Полтава) за творчий доробок 2004-2005 років .

Чех Іван Федорович (м.Хорол) за творчий доробок та виставкову діяльність останніх років

Бурнос Микола Олександрович (м.Київ) за фільм "Саша Путря";

Піддубняк Федір Власович (м. Миргород) за відродження у Миргороді Свято-Успенської церкви, заснування товариства "Милосердя і здоров'я", просвітницької газети "Вісник милосердя" та гуманітарної аптеки.

2007 рік

Бутенко Євген Павлович (с. Очеретувате Семенівського району) за роман «Край дикого поля», повість «В межиріччі Сули і Хоролу», біографічну трилогію «Долі щасливий шлях» .

Авторський колектив історико-краєзнавчого видання «Полтавщина. Історичний нарис» (голова редакційної колегії - Володимир Олександрович Пащенко).

Левченко Григорій Семенович (м.Полтава) за творчий доробок та концертну діяльність .

Кисіль Григорій Олексійович та Середа Ірина Григорівна (м.Гадяч) за художні розробки-схеми для вишивки та вишиті портрети видатних людей Полтавщини.

Артеменко Олександр Степанович ( м.Полтава ) за багаторічну благодійну діяльність та активну участь у громадському житті.

2008 рік

Нечитайло Іван Якович за віршовану повість «Вічно молода Марія».

Лис Ванда Василівна за збірку нарисів, інтерв’ю, публіцистики «Хай горить свіча», збірку фейлетонів, гумористично-сатиричних матеріалів «Ми з Софі Лорен». Гнойовий Сергій Миколайович за творчий доробок останніх років.

Фіктянов Анатолій Володимирович за декоративно-прикладні вироби українського ковальства.

Осінній Антон Анатолійович за благодійну діяльність та активну участь у громадському житті області.

Антонець Семен Свиридонович за благодійну діяльність та активну участь у громадському житті області.

2009рік

Баклай Наталія Михайлівназа книгу «Отава».

Ханко Віталій Миколайовичза книгу «Полтавщина: плин мистецтва,діячі. Мистецтвознавчі праці».

Авторський колектив ускладі: Ніколенко Ольги Миколаївни,Ляпаненка Миколи Івановича, ІванченкоНаталії Григорівни, Старікова ДмитраМиколайовича, Чернявського БогданаВікторовича за документальний фільм«Дороги Гоголя».

Путря Євгеній Васильовичза творчий доробок.

Фурман Віктор Сергійович затворчий доробок.

Кішінець Юрій Миколайовичза благодійну діяльність: здійсненняспонсорських проектів у галузі освіти,допомогу у лікуванні тяжкохворих, зареставрування Тріумфальної арки у Диканьці.

2010 рік

Бойко Марія Володимирівна (м.Полтава) - за книгу «Моя Україна – це любов моя».

Булах Михайло Прокопович - за книгу «Свят - хліб» (посмертно).

Кваша Аліна Петрівна разом з авторським колективом (м.Полтава) за фільми «Від переконань не відмовлюсь», «Вавилов».

Безуля Василь Іванович (м.Полтава) – за творчий доробок.

Шевчук Петро Петрович (смт. Решетилівка) –за твори українського килимарства.

Біденко Микола Андрійович, Роздорожній Валерій Вікторович (м. Москва) - за здійснення спонсорських проектів у галузі охорони здоров’я, культури та спорту.

2011 рік

Неживий Олексій Іванович - член Національної спілки письменників України. Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України - за монографію «Григір Тютюнник: текстологічна та джерелознавча проблематика життя і творчості»;

Авторський колектив у складі Козюри Валерія Миколайовича та Козюри Ігоря Валерійовича за книгу нарисів «Історичні силуети»;

Слєпцов Володимир Анатолійович - член Національної спілки журналістів України, спілки літераторів Полтавщини - за творчий доробок;

Забора Віра Петрівна - майстер народної творчості з художньої вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України - за творчий доробок;

Попельнюх Анатолій Федорович - заслужений будівельник України, директор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Нафтогазсервіс», депутат Полтавської обласної ради за благодійну допомогу громадським організаціям ветеранів війни та праці, «Союз Чорнобиль», спортивним товариствам, закладам охорони здоров’я, освіти, культури Гадяцького району.

2012 рік

Безобразова Лариса Леонідвна - кандидат філологічних наук, доцент, відповідальний редактор наукової редколегії Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, президент Слов’янського клубу - за працю «Леонід Бразов. Твори у десяти томах»;

Хало Ольга Іванівна - член Національної спілки письменників України - за роман-хроніку «Корона Вишневецьких»;

Шевченко Володимир Євгенович - доцент, декан гуманітарного факультету Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій і управління, член Національної спілки журналістів України - за книгу «Казки і легенди гори Пивихи»;

Черкас Валерій Михайлович – фотохудожник, заслужений журналіст України - за фотоальбом «Полтавська родина»;

Трохимець-Милютін Віктор Олександрович - член Національної спілки художників України - за творчий доробок;

Зуб Лідія Миколаївна - художниця, ветеран праці - за творчий доробок;

Гринь Володимир Іванович - приватний підприємець – за надання благодійної допомоги у виданні краєзнавчих і художніх книг лубенських авторів.

 

2013 рік

Пушко Олександр Олександрович - член літературного об’єднання «Полтавські джерела» при обласній організації Національної спілки письменників України - за збірку поезій «Завтра»;

Якименко Микола Андрійович - доктор історичних наук, професор Полтавської державної аграрної академії - за творчий доробок;

Стадниченко Володимир Якович - заслужений журналіст України - за книгу «Садівник щастя»;

Галаган Ростислав Мстиславович - керівник народного самодіяльного гурту «Сусіди» Глобинського районного будинку культури - за творчий доробок;

Закорка Ольга Іванівна - заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер художньої вишивки - за творчий доробок;

Лукацький Олександр Семенович - генеральний директор ПП «Виробничо-торгова компанія «Лукас» – за надання благодійної допомоги багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, підтримку обдарованих дітей.

 

2014 рік

Дідик (Снарська) Інна Станіславівна - член Національної спілки письменників Україн - за книгу поезій «Ад сэрца да сэрца – дарога…»;

Колісник Микола Савович - члена Полтавської Спілки літераторів - за книгу «Пристрасть навіки одна. Поема про Панаса Мирного»;

Дзюба Сергій Вікторович - член Національної спілки письменників України - за збірку рецензій, інтерв’ю, дружніх присвят, пародій «Несподівані зустрічі продовжують життя»;

Єнко Ярослав Миколайович - завідуючий відділом експозиції Національного музею-заповідника М.В. Гоголя - за створення документального фільму «Гоголь і Василівка»;

Гринь Григорій Петрович - член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України - за творчий доробок;

Жеваго Костянтин Валентинович - народний депутат України, засновник Благодійного фонду ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» - за благодійну допомогу закладам соціальної сфери міста Комсомольська;

Лотоус Віктор Вікторович - депутат обласної ради, засновник Благодійного фонду ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» - за благодійну допомогу закладам соціальної сфери міста Комсомольська;

Кривошеєв Юрій Борисович - депутат обласної ради, директор ПП «Корпорація «Магнетік» - за благодійну допомогу закладам соціальної сфери Стасівської, Байрацької, Орданівської сільських рад Диканського району.

 

2015 рік

Нечитайло Микола Якович - прозаїк, член Полтавської спілки літераторів – за творчий доробок;

Вергунов Віктор Анатолійович - доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України, член Національної спілки журналістів України – за творчий доробок;

Садохіна Тетяна Володимирівна – співачка, заслужена артистка України, член Національної Всеукраїнської музичної спілки – за творчий доробок та концертну діяльність;

Вакуленко Надія Вікторівна - член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України – за творчий доробок;

Трипольська Оксана Борисівна - директор Великобудищанського сільського будинку культури Диканського району, керівник народного Музею Весілля - за творчі здобутки, які утверджують духовні цінності українського народу та є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави.

Владика Федір - духовний наставник громадської організації «Команда небайдужих» при Свято-Успенському кафедральному соборі, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви Київського Патріархату - за вагомий особистий внесок в організацію волонтерської діяльності, надання благодійної допомоги військовослужбовцям - учасникам антитерористичної операції на Сході України.

 

2016 рік

Гринь Надія Іванівна - член Полтавської спілки літераторів - за книгу-реквієм «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк»;
Луньова Тетяна Володимирівна - член Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка - за книгу для дітей «Зайченятко У»;
Нестуля Людмила Анатоліївна - член Національної спілки журналістів України, коментатор редакції підготовки художніх програм філії НТКУ «Полтавська регіональна дирекція «Лтава» - за просвітницький телепроект «З одвічністю на «ти». Полтавщина архітектурна»;
Раковський Володимир Ульянович - член Національної всеукраїнської музичної спілки, заслужений працівник культури України - за творчий доробок;
Колінько Валентина Яківна - майстер художнього килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України - за творчий доробок.