Лауреати Полтавської обласної премії імені Леоніда Бразова

e-mail Друк PDF

2016 рік

У номінації «Поезія» – Хало Ольга Іванівна, член Національної спілки письменників України – за поетичну збірку «Благословенні на любов».

У номінації «Проза» – Пустовгар Галина Григорівна, прозаїк, поетеса, журналіст – за книгу «Насправді це про любов».

У номінації «Драматургія» – Крим Анатолій Ісаакович, драматург, заслужений діяч мистецтв України – за історичну драму «Остання любов Гетьмана».

У номінації «Критика і літературознавство» – Ленська Світлана Василівна, доктор філологічних наук, доцент кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – за монографію «Українська мала проза 1920-1960 років: на перетині жанру і стилю».

 

2015 рік

У номінації «Поезія» – Харасайло (Виноградова) Наталія Никифорівна, поетеса, член Національної спілки письменників України – за книгу поезій «Два голоси для флейти».

У номінації «Проза» – Сердюк Віктор Володимирович, член Полтавської спілки літераторів – за книги для дітей: «Чарівне скельце, або подорож за сміливістю», «Таємниця різдвяних подарунків».

У номінації «Драматургія» – Циба Сергій Васильович, артист, провідний майстер сцени Полтавського академічного обласного театру ляльок – за творчу діяльність з відродження українських національних традицій, вагомий особистий внесок у розвиток професійного театру.
У номінації «Публіцистика» – авторський колектив у складі: Демиденко Вадима Олександровича та Демиденко Тетяни Прокопівни – за збірник нарисів «Слов'янські портрети – 2».

У номінації «Критика і літературознавство» – Гнізділова Олена Анатоліївна – доктор педагогічних наук, професор кафедри початкової і дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – за монографію «Володимир Короленко: педагогічні ідеї та досвід педагогічної діяльності».

2013 рік

У номінації «Поезія» - Вовченко Галина Василівна, член ради Полтавської спілки літераторів, - за збірку «Фото. Поезії»; Голобородько Тамара Андріївна, поетеса, - за збірку поезій «Стежинами Божого слова».

У номінації «Проза» – Кацай Олексій Опанасович, член Національної спілки письменників України, - за роман «Пекло».

У номінації «Драматургія» – колектив Полтавського общинного театру «А ідише мазл» імені В.Бурлаки (художній керівник – Гопей Олена Іванівна) - за сценічне втілення п’єси З Сагалова «Танго-33».

У номінації «Публіцистика» – Шмалько (Данько) Ніна Леонтіївна, член Полтавської спілки літераторів, Кременчуцької міської спілки літераторів «Славутич», - за есей «Григір Тютюнник і Мануйлівка».

У номінації «Критика і літературознавство» – Кобзар Олена Іванівна, доктор філологічних наук, професор кафедри ділової іноземної мови ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», - за монографію «Фрідріх Геббель: художні виміри міфу» (Полтава, 2011).

 

2012 рік

У номінації «Поезія» - Фурса Наталія В’ячеславівна, член Національної спілки письменників України, - за збірку поетичних творів «Страсті по Страті»;

У номінації «Проза» - Кириченко Любов Петрівна (літературний псевдонім Любов Пономаренко), член Національної спілки письменників України, - за книгу новел «Помри зі мною»;

У номінації «Драматургія» - Попов Юрій Васильович, народний артист України, - за сценічне втілення драми Г.Горіна «Тев’є-Тевель» за мотивами творів Шолом-Алейхема;

У номінації «Публіцистика» - авторський колектив альбому «Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка» у складі: Курчакова Ольга Миколаївна, Бочарова Світлана Іванівна; авторський колектив науково-популярного видання «Незгасимий вогонь. Життєвий та творчий шлях М.М. Боголюбова» у складі: Гриньова Марина Вікторівна, Ворона Лариса Іванівна;

У номінації «Критика і літературознавство» - доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури і компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Кавун Лідія Іванівна, - за монографію «М’ятежні» романтики вітаїзму: проза ВАПЛІТЕ».

 

2011 рік

У номінації «Поезія» - Печора Олександр Андрійович, член Полтавської спілки літераторів, за збірки поезій «Повстали приспані тривоги», «Яблуко на вітрах»;

У номінації«Проза» - Луньова Тетяна Володимирівна, прозаїк, кандидат філологічних наук, за книгу новел і акварелей «Рукописи не форматуються»;

У номінації «Драматургія» - Нестуля Людмила Анатоліївна, член Міжрегіональної спілки письменників України, режисер і сценарист Полтавської ОДТРК «Лтава», за телевізійний фільм «Квіти на зиму»;

У номінації «Публіцистика» - Єрмак Олександр Петрович, Киридон Петро Васильович, Год Борис Васильович, науковці Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, за монографію «Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка: історія і сучасність»;

У номінації «Критика і літературознавство» - Сарапин Віта Василівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри педагогіки, культурології та історії вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», за монографію «… Із хаосу душі створити світ»: поезія Юрія Клена на літературному тлі першої половини ХХ століття».

 

2010 рік

У номінації «Поезія» - Інна Дідик (Снарська), член Національної спілки письменниківУкраїни, за поетичні збірки «Дві землі-дві долі»,«Вересові пісні Зорі»;

У номінації «Проза» - Володимир Ковпак, прозаїк, заповість «Келебердянський вій»; Іван Моцар, член Національноїспілки журналістів України, за збірку «Овиди пам’яті. Літературніспомини, щоденники»;

У номінації «Публіцистика» - Любов Непопушева (Кизименко),бандуристка, за книгу «Перлина України»;

У номінації «Драматургія» - Михайло Наєнко, член Національноїспілки письменників України, за драматичні твори «ОтецьАнтоній», «Фауст»;

У номінації «Критика і літературознавство» - Ольга Ніколенко, доктор філологічнихнаук, професор Полтавського національного педагогічного університетуімені В.Г.Короленка, за монографії: «Поезія французькогосимволізму», «Бароко. Класицизм. Просвітництво»,«Романтизм у поезії».

 

2009 рік

У номінації «Поезія» – Лідія Віценя , редактор відділу культури Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Зоря Полтавщини», член Національної спілки письменників України за книгу поезій «Усе в житті не випадково»;

У номінації «Проза» – Іван Нечитайло , член Національної спілки письменників України за книгу новел, оповідань і повістей «А життя дається раз…»;

У номінації «Публіцистика» – Валентин Посухов , журналіст, член Полтавської спілки літераторів за збірку публіцистичних творів «Земля скарбів»;

У номінації «Драматургія» – Наталія Коломієць , заступник завідувача редакції радіотеатру на Українському радіо за збірку п’єс і радіоп’єс «Літо відповідей»;

У номінації «Критика і літературознавство» – Володимир Пащенко , академік Академії педагогічних наук України за монографію «Гончарова правда про духовність і церкву».

 

2008 рік

У номінації «Поезія» - поет Володимир Мирний зазбірку «Життя по колу йде».

У номінації «Проза» - письменниця Раїса Плотникова зароман «Афганський кут».

У номінації «Драматургія» - письменник Василь Котляр закомедію «Чиста криниця».

У номінації «Публіцистика» - журналіст Віталій Цебрій закнигу історичних нарисів, статей та портретів «Полтавський пантеон».

У номінації «Критика і літературознавство» - кандидатфілологічних наук Лариса Безобразова за видання зібрання творів Леоніда Бразова тазбірник наукових розвідок «Батько».

 

2007 рік

У номінації «Поезія» - Гальченко Анатолій Васильович , член Національної спілки письменників України за збірку “Стерня” (Полтава, 2005).

У номінації «Проза» - Костенко Микола Васильович , член Національної спілки письменників України за книгу прози “Золоті ворожбити: новелетки й оповідки” (Полтава, 2006)

У номінації «Драматургія» - Хоролець Лариса Іванівна , народна артистка України, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки театральних діячів, член Національної ради Конгресу української інтелігенції за драму “Третій” (Полтава, 2007).

У номінації «Публіцистика» - Наливайко Іван Микитович , член Національної спілки журналістів України за публікації в “Зорі Полтавщині” (2005-2007), збірку нарисів “З глибини віків відлунюють малинові дзвони” (Полтава, 2001), “Невгамовний біль на віки” (Полтава, 2006).

У номінації «Критика і літературознавство» - Дяченко Анатолій Миколайович, член спілки літераторів Полтавщини за збірку критичних статей, рецензій, біографічних нарисів про полтавських літераторів другої половини XX ст. “Хвалю й сварю, кого люблю” в 2-х томах (Полтава, 2005)