Лауреати обласної премії імені І.П.Котляревського

e-mail Друк PDF

2016 рік

У номінації «Театральна діяльність» – Павлюк Сергій Миколайович, головний режисер Херсонського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Куліша – за популяризацію українського театрального мистецтва, постановку вистав «Остання любов Гетьмана» та «Опера жебраків» Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя

У номінації «Слово» – Іванченко Наталія Олексіївна, артистка розмовного жанру комунального підприємства культури і мистецтв «Полтавська обласна філармонія» – за моновистави «Катерина» (за Т.Шевченком), «Кайдашиха» (за І.Нечуй-Левицьким), «Геєна» (за О.Хало), «Маруся Чурай» (за Л.Костенко), «Чоботи» (за Н.Баклай)

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Куліш Микола Миколайович, керівник фольклорного народного аматорського колективу «Піснеграй» Попівського сільського Будинку культури Миргородського району, самодіяльний композитор – за творчий доробок, популяризацію українських музичних творів

У номінації «Поетичний твір» – Нечитайло Сергій Олександрович (літературний псевдонім Сергій Осока), член Національної спілки письменників України – за збірку поезій «Небесна падалиця»

У номінації «Сучасна проза» – Віценя Лідія Миколаївна, член Національної спілки письменників України – за художньо-документальну повість «Прости за все… Одинадцять сходинок у вічність»

У номінації «Сучасна проза» – авторський колектив дослідників-краєзнавців: Козюра Ігор Валерійович, Козюра Валерій Миколайович – за книгу «Історія крізь долі» (абетка славетних краян)

У номінації «Медіапроект» – Фільчак Світлана Володимирівна, старший редактор редакції підготовки художньо-публіцистичних програм ТВО обласного радіо – за радіонариси циклу «Академія мистецтв»: «Життєві сентенції Юрія Іздрика», «Професія – казкар», «Соняхи, обпалені війною», «Акварельна поезія Анни Ютченко», «Натхненням віяло з війни»

У номінації «Подія року» – Неживий Олексій Іванович, член Національної спілки письменників України, доктор філологічних наук, професор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського – за дослідження життєпису видатного українського письменника Григора Тютюнника у книгах: «Життя у слові: Джерелознавча проблематика творчості Григора Тютюнника», «Уклін рідній землі полтавській», «Григір Тютюнник: мить і вічність»

2015 рік

У номінації «Театральна діяльність» - Журавель Маргарита Валеріївна (сценічний псевдонім Маргарита Томм), заслужена артистка України, провідна артистка Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя.

У номінації «Слово» - драматичний гурток Войнихівського центрального Будинку культури Лубенського району Полтавської області (керівник - Якименко Алла Василівна).

У номінації «Музично-пісенна творчість» - концертний ансамбль «Чураївна» Полтавської обласної філармонії (керівник - Гринчук Олександра Андріївна).

У номінації «Поетичний твір» - Петренко Микола Євгенович, член Національної спілки письменників України.

У номінації «Поетичний твір» - Овдієнко Людмила Миколаївна, член Національної спілки письменників України (посмертно, без грошової винагороди).

У номінації «Сучасна проза» - Антипович Георгій Анатолійович (літературний псевдонім Юрій Антипович), член Національної спілки журналістів України, Полтавської спілки літераторів.

У номінації «Медіапроект» - Гладченко Ольга Іванівна, старший редактор редакції художньо-публіцистичних програм Полтавської ОДТРК «Лтава».

У номінації «Подія року» - Нахлік Євген Казимирович, директор інституту Івана Франка НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор.

2014 рік

У номінації «Театральна діяльність» – Голуб Василь Григорович, народний артист України, провідний артист Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Гоголя.

У номінації «Слово» – Кудряшов Гліб Олексійович, доцент Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка, сценарист і ведучий обласних культурно-мистецьких заходів.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – тріо бандуристок «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії у складі: Бовтік Вікторії Вікторівни, Чугуєвець Тетяни Вадимівни, Шевченко Олени Михайлівни.

У номінації «Поетичний твір» – Кононенко Марина Володимирівна (літературний псевдонім Ганна Кревська), член Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України, літоб’єднання імені Олеся Донченка.

У номінації «Сучасна проза» – Шкурупій Володимир Михайлович (єпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій), член Національної спілки письменників України.

У номінації «Медіапроект» – Шарбенко Олена Борисівна, режисер Полтавської ОДТРК «Лтава».

У номінації «Подія року» – авторський колектив книги «Тарас Шевченко і Полтавщина» у складі: Білоуська Олександра Андрійовича, Пустовіта Тараса Павловича.

 

2013 рік

У номінації «Театральна діяльність» - Попов Юрій Васильович, народний артист України, провідний артист Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя та Щокін Микола Семенович, ляльковод Полтавського академічного обласного театру ляльок.

У номінації «Слово» - Діденко Олена Василівна, художній керівник Кременчуцького міського палацу культури; автор, режисер, сценарист і ведуча культурно-мистецьких заходів.

У номінації «Музично-пісенна творчість» - Корольов Анатолій Павлович, викладач Лучанської дитячої школи естетичного виховання Лохвицького району.

У номінації «Поетичний твір» - Манойленко (Новоселецька) Юлія Анатоліївна, член Національної спілки письменників України та літоб’єднання імені О.Донченка, науковий співробітник Лубенського краєзнавчого музею та Городницька Ярослава Мхайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Диканського району.

У номінації «Сучасна проза» - Бобрищев Костянтин Васильович, член Міжнародної Асоціації письменників і публіцистів.

У номінації «Медіапроект» - авторський колектив документального телевізійного фільму «Усе в тобі» Полтавської ОДТРК «Лтава», присвяченого творчій діяльності Григорія Сковороди, у складі: Нестуля Людмила Анатоліївна – автор сценарію і режисер; Святцева Наталія Василівна – оператор-постановник; Янко Микола Олексійович – оператор; Ануфрієв Вадим В’ячеславович – інженер відео монтажу.

У номінації «Подія року» - авторський колектив працівників Полтавського краєзнавчого музею за створення виставки «На шляху до ноосфери», присвяченої 150-річчю Володимира Вернадського у складі: Кигим Світлана Леонідівна, завідувач науково-дослідного експозиційного відділу природи, Побоков Валерій Іванович, художник, завідувач науково-дослідного відділу реставрації; Кондратенко Тамара Костянтинівна, головний зберігач фондів.

2012 рік

У номінації «Театральна діяльність» - колектив Полтавського академічного обласного театру ляльок (директор Чернікова Ірина Олександрівна).

У номінації «Слово» - керівник народного театрального колективу «Арлекін» при Кременчуцькому педагогічному училищі ім. А.С. Макаренка Широка Тетяна Іванівна.

У номінації «Музично-пісенна творчість» - викладач вокального відділу Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка Христиченко Руслан Іванович.

У номінації «Поетичний твір» - член Полтавської спілки літераторів Гринь Надія Іванівна.

У номінації «Сучасна проза» - член Національної спілки письменників України Жарова Раїса Василівна (літературний псевдонім Раїса Плотникова).

У номінації «Медіапроект» - авторський колектив документального телевізійного фільму «Той, хто торував шлях»: Іванченко Наталія Григорівна, Старіков Дмитро Михайлович, Данилейко (Ткаченко) Людмила Іванівна.

У номінації «Подія року» - режисер-постановник Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя Коломійцев Олексій Володимирович.

 

2011 рік

У номінації «Театральна діяльність» - колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя (директор Андрієнко Олексій Миколайович).

У номінації «Слово» (одна премія на двох у рівних частинах) - дует ведучих, працівників Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, Зірка Юлія Сергіївна, Рець Олександр Вікторович.

У номінації «Музично-пісенна творчість» - ансамбль бандуристок «Любава» Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка (художній керівник Хниченко Юлія Михайлівна).

У номінації «Поетичний твір» поет Кухаренко Едуард Григорович.

У номінації «Сучасна проза» - прозаїк, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Мирний Сергій Вікторович.

У номінації «Медіапроект» - старший редактор обласного радіо Полтавської ОДТРК «Лтава» Філоненко Ірина Михайлівна.

У номінації «Подія року» - заслужений працівник культури України, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського Зеленська Тетяна Іванівна.

2010 рік

У номінації «Театральна діяльність» - Вітрюк Алла Георгіївна - провідний майстер сцени Полтавського академічного обласного театру ляльок.

У номінації «Слово» - Цебрій Ірина Василівна – доцент, керівник студентського аматорського театру «Фабула» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

У номінації «Музично-пісенна творчість» - Данилейко Володимир Григорович – поет, культуролог, фольклорист.

У номінації «Поетичний твір» - Басараб Іван Михайлович – вчитель Ланнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Карлівського району, член Полтавської спілки літераторів.

У номінації «Сучасна проза» - Мирний Володимир Степанович – член Національної спілки письменників України.

У номінації «Медіапроект» - Дідик Інна Станіславівна – редактор телебачення Полтавської обласної державної телерадіокомпанії «Лтава».

У номінації «Подія року» - Скакун Віталій Михайлович – завідуючий музичною частиною Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя, народний артист України.

 

2009 рік

У номінації «Наука» - Леонід Стороженко, доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії будівництва та Інженерної академії України;

У номінації «Освіта» - Вікторія Сарапин, кандидат філологічних наук, доцент кафедри культурології та історії Полтавського університету споживчої кооперації України;

У номінації «Культура» - Ольга Хало, письменниця; Михайло Олефіренко, письменник;

У номінації «Засоби масової інформації» - Іван Циган, редактор газети «Решетилівський вісник»;

У номінації «Військова справа» - Анатолій Курінний, вчитель історії Попівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №2 Карлівського району;

У номінації «Медицина» - Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру;

У номінації «Суспільна діяльність» - Олена Гаран, голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України.

 

2008рік

У номінації «Освіта» - методист методичного кабінету управління освітиПолтавського міськвиконкому Зоя М’ясоїд.

У номінації «Культура» - заслужений працівник культури України Володимир Тарасенко.

У номінації «Засоби масової інформації» - головний редактор газети«Хлібороб» Олег Гаврильченко.

У номінації «Військова справа» - полковник Полтавського козацького кур е някозацького Війська Запорізького низового Володимир Ромаскевич.

У номінації «Медицина» - заступник головного лікаря Лубенськоїцентральної міської лікарні Олександр Сиченко.

У номінації «Суспільна діяльність» - колективпісенно-танцювального ансамблю «Полтава».

У номінації «Наука» - завідуюча відділом обласного інститутупіслядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського ОльгаКоваленко та вчитель-методист Полтавського міського ліцею імені ІванаКотляревського Тетяна Балагура.

 

2007 рік

У номінації «Наука»

Микола Степаненко – декан філологічного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка за вагомий внесок у розвиток української мови, багаторічну плідну працю на ниві української культури, наукову і громадську діяльність.

У номінації «Освіта»

Олександр Білоусько – директор центру дослідження історії Полтавщини, автор видавничого проекту «Історія Полтавщини;

авторський колектив науковців кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (Надія Кочерга, Алла Лисенко, Світлана Дорошенко) за навчальний посібник-хрестоматію «Полтавщина в літературному часі і просторі».

У номінації «Культура»

мистецька родина Пилюгіних (подружжя - Євген, Лариса, доньки - Ольга і Наталія) – художники декоративно-ужиткового мистецтва;

колектив науковців Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського (Людмила Орлова, Євгенія Стороха, Валентина Скриль, Лариса Лобінцева, Зінаїда Педан).

У номінації «Засоби масової інформації»

Микола Ляпаненко, генеральний директор Полтавської ОДТРК «Лтава».

У номінації «Військова справа»

Валерій Оснач – старший викладач Полтавського військового інституту зв’язку за наукові публікації з історії українського війська.

У номінації «Медицина»

В ’ ячеслав Ждан – ректор Української медичної стоматологічної академії.

У номінації «Суспільна діяльність»

Володимир Пащенко – ректор Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.