Звернення інформаційно-аналітичного відділу Полтавської обласної ради

e-mail Друк PDF

26 липня, за результатами сесії обласної ради, низка ЗМІ Полтавщини подали викривлену інформацію з приводу рішень, які були ухвалені у сесійній залі. Результатом цього стало поширення недостовірної інформації у ряді всеукраїнських ЗМІ.

Інформаційне порушення стосувалось наступного:

- під час 9 сесії обласної ради 7 скликання не розглядалось питання встановлення мораторію (заборони) на введення в дію з 01 липня 2016 року підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги в Полтавській області;

- натомість ухвалили рішення "Про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання проблем із підвищенням тарифів";

- у свою чергу журналісти ряду видань констатували ухвалення саме мораторію, що не відповідає дійсності, і є перекрученням, викривленням інформації.

Інформаційно-аналітичний відділ Полтавської обласної ради вимагає спростування недостовірної інформації на ресурсах зазначених видань у встановленій законодавством формі. Надалі прохання до представників ЗМІ, користуватись лише офіційною інформацією, яку розповсюджує відділ.

Останнє оновлення на Середа, 27 липня 2016, 16:56

Олександр Біленький: "Дякую всім депутатам, які виконали свій обов'язок перед громадою Полтавщини"

e-mail Друк PDF

У 9 сесії обласної ради голова Олександр Біленький оголосив перерву. І у виборців є трохи часу, щоб підсумувати події, які відбулись у сесійній залі 26 червня. З поміж 56 питань порядку денного депутати розглянули 36, зокрема, необхідні для подальшого розвитку громад програма будівництва доріг (виділено 55 мільйонів гривень), програма "Питна вода Полтавщини" (10,5 мільйонів гривень), зміни до бюджету. Та справжнім випробуванням для депутатів стало 14 питань, які стосувались надання дозволів на промислову розробку та видобування нафти і газу для підприємств галузі. Як і під час попередніх сесій обласної ради, депутати узгодили спільну позицію - не надавати дозволи, аж поки місцеві громади не отримають щонайменше 5% від ренти за використання надр, а підприємства не виправлять шкоди довкіллю на тих територіях, де відбувається видобуток.

- Відмови обласної ради обов'язково пришвидшать ухвалу у Верховній Раді так званого "закону 3038", за яким 5% ренти від використання надр залишиться у місцевих бюджетах. Видобувні компанії самі стануть лобіювати інтереси громад, щоб отримувати від нас дозволи на розробку надр, - переконаний депутат Полтавської обласної ради Сергій Жук.

Проте ухвалення цього, безумовно, важливого рішення опинилось під загрозою. Після чотиригодинної роботи виявилось - у залі залишилось 47 депутатів, із 66, які реєструвались на початку засідань. Отже, депутатів чекав справжній екзамен на єдність - політичні і бізнесові амбіції проти благополуччя громади Полтавщини. У результаті, після тривалих дискусій і виступів, депутати одностайно ухвалили відмови по всім дозволам.

- Окрім ухвалення змін до бюджету, голосування за надважливі для громади рішення сьогоднішня робота депутатів показала - обласна рада VII скликання, попри супротив, СПІЛЬНО працює на благо громади. У той час, коли багато депутатів покинули зал засідань, проігнорувавши потреби людей, нам все ж таки вдалось 47 голосами закрите питання відмови у наданні дозволів на надра. Позиція депутатів обласної ради незмінна - допоки громади не будуть отримувати щонайменше 5% ренти за використання надр, погоджень не буде. Дякую усім, хто не залишив сесійну залу, а чесно виконав свої обов'язки перед громадою Полтавщини! - подякував депутатам обласної ради голова Олександр Біленький.

На друге пленарне засідання сесії Полтавської обласної ради залишили 20 питань, які не встигли розглянути 26 червня. Дату, коли депутати зберуться до сесійної зали, визначать після додаткових консультацій.

Останнє оновлення на Середа, 27 липня 2016, 12:19 Детальніше...

Перше пленарне засідання дев’ятої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

26 липня відбулося перше пленарне засідання дев’ятої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі пленарного засідання взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, народні депутати України Андрій Река та Ігор Мосійчук, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

Депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих земляків – учасників АТО: бійця 58-ї бригади Юрія Яценка з міста Кременчука та бійця 53-ї бригади Сергія Месечі з села Жуки Кобеляцького району.

За традицією голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко вручили нагороди.

Останнє оновлення на Середа, 27 липня 2016, 08:45 Детальніше...

Вітаємо з Днем народження!

e-mail Друк PDF

26 липня свій День народження відзначає Валентин Володимирович НЕСЕН – депутат Полтавської обласної ради VII скликання.

Голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко спільно з депутатським корпусом та виконавчим апаратом щиро вітають Валентина Володимировича з особистим святом, зичать міцного здоров’я, родинного затишку, щедрої долі, благополуччя і щастя!

Нехай Ваші відданість традиціям землеробства і досвід потомственого хлібороба, позитивні здобутки на посаді директора СТОВ «Агрофірма «Оржицька», активна підтримка розвитку соціальної сфери села, робота у постійній комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку, громадянська небайдужість і надалі сприяють захисту інтересів виборців, зміцненню продовольчої безпеки й відродженню інфраструктури рідної Полтавщини та України!

 

Планують реконструювати «Будинок школяра»

e-mail Друк PDF

25 липня за ініціативи голови Хорольської районної ради Віри Мартюк відбулася виробнича нарада з питання реконструкції двоповерхового приміщення «Будинку школяра», що розташоване на території Хорольської гімназії .

На нараді були присутні : заступник голови районної ради Роман Гловацький, перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Абрамов, начальник відділу управління майном районної ради Володимир Малюшко. Директор гімназії Микола Копайгора повідомив присутніх про наслідки зустрічі із проектантами, які мають зробити проектно-кошторисну документацію з реконструкції приміщення, та про перспективні напрямки його подальшого використання.

На його думку, було би доцільно перший поверх приміщення облаштувати для проведення тренувань спортсменів Хорольської ДЮСШ.

Детальніше...

9 нових об'єднаних громад - нові здобутки децентралізації на Полтавщині

e-mail Друк PDF

Представники органів місцевого самоврядування Луганщини переймали досвід децентралізації у полтавських колег.

У рамках проекту "Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості" відбулася дискусія, у якій, зокрема, взяли участь голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький,  перший заступник голови Полтавської ОДА  Андрій Пісоцький, заступник голови Луганської ОДА Роман Косинський, директор Інституту розвитку територій експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Юрій Ганущак, представники райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад Полтавщини і Луганщини.

"Сьогодні досвід Полтавщини у галузі децентралізації - передовий. Тому і не дивна увага до нього з боку різних регіонів України" - зазначив голова обласної ради Олександр Біленький.

- Бути лідером - це не одна перемога, це постійна робота і розвиток. Все більше людей розуміють - згуртованість допомагає вирішувати масштабні проблеми, бо вже є результати у об'єднаних громадах. І все менше слухають противників змін - полтавці навпаки їх хочуть. Тому область робить новий крок децентралізації - до кінця року ми очікуємо на створення ще 9 об'єднаних територіальних громад, – сказав голова обласної ради.

«Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості» - програма співпраці ініційована головою Луганської облдержадміністрації Юрієм Гарбузом і реалізовується Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

- Ми хочемо максимально активізувати процес децентралізації у Луганській області. Децентралізація — це, по-перше, ресурсний, адміністративний, фінансовий потенціал, а, по-друге, зміна світогляду. Метою нашого проекту є вивчення позитивних прикладів децентралізації в Україні та обмін досвідом щодо розвитку сільських територій під час тижневої поїздки зі Сходу на Захід України, – сказав Роман Косинський.

Детальніше...

Сторінка 1 з 650