На порядку денному – стан правопорядку в Карлівському районі

 

Перед початком роботи четвертої сесії Карлівської районної ради виконавчий директор благодійної організації “Лікарняна каса Полтавщини” Віталій Шевченко вручив центральній районній лікарні апарат пульсоксіметр і висловив впевненість, що кількість членів лікарняної каси Карлівщини зростатиме за підтримки депутатського корпусу району.

Також, голова районної ради Петро Світлик та в.о. голови районної державної адміністрації Юрій Третяк на прохання і за дорученням Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області вручили Дипломи переможцям огляду-конкурсу “Кращий платник страхових внесків до Пенсійного фонду України у 2010 році” начальнику виробничого підприємства по експлуатації житла “Надія” Валентині Маркіній та керівнику ПП “Ланнівський цукровий завод” Олександру Тимосі.

 

До порядку денного пленарного засідання було внесено вісім питань.

Зокрема, по питанню “Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2010 рік” інформував присутніх начальник фінансового управління районної державної адміністрації Анатолій Магда.

У ході засідання депутати також, заслухали звіт начальника Карлівського РВ УМВС України в Полтавській області Костянтина Лебідя про виконання районної комплексної Програми профілактики правопорушень на 2006-2010 роки.

Як зазначив доповідач, реалізація заходів Програми дала змогу поліпшити взаємодію райвідділу внутрішніх справ з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування й громадськістю, щодо запобігання злочинним проявам та профілактики правопорушень і своєчасно вжити скоординовані заходи. Як свідчить моніторинг громадської думки щодо якості роботи місцевих органів влади, правоохоронних та контролюючих органів по протидії злочинним проявам – карлівчани довіряють міліції. В опитуванні взяли участь 228 чоловік, з яких 154 (67,5 %) визнали роботу міліції задовільною, 44- утримались, 30 чоловік визнали не задовільною.

В ході обговорення депутати виявили стурбованість щодо значної кількості так званих ”дрібних порушень”. Так, тільки в 2010 році складено 828 адмінпротоколів за дрібне хуліганство, за вчинення насильство в сім’ї - 264, за розпиття спиртних напоїв у громадських місцях – 396. Значна частина їх скоєна в стані алкогольного сп’яніння. Чимало слід зробити й по запобіганню негативних проявів у молодіжному середовищі, боротьбі з наркоманією, пияцтвом та інш.

Потребує поліпшення й діяльність громадських об’єднань та їх участь у запобіганні та припиненні правопорушень і злочинів, захисті життя і здоров’я громадян. На території району на даний час створено 6 таких громадських формувань, які об’єднують 109 членів. Разом з тим, як зазначив доповідач, тільки 12 з них є дієвими помічниками дільничних інспекторів міліції в сільській місцевості. Логічною при цьому була постановка питання щодо позиції керівників ряду сільгосппідприємств, сільських голів по залученню громадських активістів до профілактико-попереджувальної роботи та до розкриття злочинів. Є необхідність вивчати і поширювати позитивні напрацювання в цьому відношенні.

Сесія прийняла комплексну Програму профілактики правопорушень на 2011-2015 роки та розглянула ряд інших питань.