Навчально-практичний семінар для осіб з інвалідністю

e-mail Друк PDF

Люди з обмеженими фізичними можливостями становлять вагому частку українського суспільства, його творчого та інтелектуального потенціалу. Тому забезпечення умов для безперешкодної участі людей з інвалідністю у громадському і культурному житті, створення для них можливостей мистецької та інтелектуальної творчості становлять важливий складовий елемент успішного розвитку всього українського суспільства.

26-28 травня у Карлівці, на базі дитячого православного табору «Орлятко», відбувся навчально-практичний семінар «Європейський досвід реабілітації осіб з інвалідністю – перспективи та можливості», який проведено Полтавським обласним осередком ВОІ СОІУ, Карлівською ГО «СОІУ».

На семінар прибуло 120 осіб з інвалідністю з 11 областей України, а також представники з Німеччини, в тому числі 25 осіб з Карлівського району.

Захід проводився з метою оздоровлення осіб з інвалідністю, популяризації активного способу життя, виявлення найсильніших команд в рекреаційних змаганнях удосконалення умінь і навичок по самореабілітації. Окрім того, учасники мали змогу взяти участь у майстер-класах та змаганнях, що складалися з навчально-практичної та спортивної програми.

На відкритті семінару були присутні голова районної ради Петро Світлик, голова райдержадміністрації Сергій Костенко, депутат Полтавської обласної ради Юрій Тимоха, генеральний директор СТОВ «Світоч» Василь Кириченко, священник Свято-Пантелеймонівського храму отець Богдан.

Слова щирої вдячності від голови ПОО ВОІ СОІУ Сергія Чумака та голови Карлівської ГО СОІУ Ніни Кураксіної линули всім, хто долучився до організації проведення заходу – керівникам промислових та с/г підприємств району, приватним підприємцям, а особливо голові районної ради Петру Світлику, депутатам Полтавської обласної ради Юрію Тимосі та Анатолію Кибці, генеральному директору СТОВ «Світоч» Василю Кириченку, яким було вручено подяки.

Такі заходи є не тільки чудовим відпочинком, а й є надзвичайно потужним засобом реабілітації, напевне, одним з найдієвіших, адже в силу різних обставин, люди з інвалідністю не дуже часто мають змогу насолодитися живим спілкуванням, що називається "обличчя в обличчя".

Всі учасники заходу отримали незабутні враження та лише позитивні емоції на гостинній Карлівській землі.