У Карлівці відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради

22 червня під відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Карлівської районної ради.

Вів засідання голова районної ради Петро Світлик.

У засіданні взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ та організацій міста, сільські голови, представники ЗМІ.

По першому питанню «Про використання субвенцій з місцевих бюджетів в районний бюджет у 2017 році» інформувала заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Таїсія Половинко. Петро Світлик подякував усім сільським головам за розуміння і співпрацю щодо співфінансування установ, організацій, що перейшли на утримання районного бюджету, навівши при цьому конкретні приклади. Разом з тим, він зазначив, що у Карлівської міської ради кардинально протилежна позиція щодо взаємодії з районний бюджетом. За 2017 рік міською радою, маючи перевиконання бюджету, не надано субвенцій на утримання трудового архіву, на співфінансування галузі медицини, на загальноосвітні школи, позашкільну освіту, оздоровлення дітей, заклади культури тощо.

«Про перспективи діяльності Об’єднаного трудового архіву Карлівської районної ради Полтавської області» доповіла директор Об’єднаного трудового архіву Ольга Драна. Ольга Вікторівна зазначила, що рішенням останньої сесії районної ради у зв’язку з небажанням міської ради співфінансувати утримання трудового архіву, розпочато процес передачі належного їм фонду архівних документів. Тому подальше утримання трудового архіву дещо збільшить фінансове навантаження на сільські ради щодо подальшого спільного утримання об’єднаного трудового архіву.

Про стан утримання та перспективи діяльності Лип’янської місцевої пожежної охорони інформував начальник Карлівського РС ГУ ДСНС України в Полтавській області Олег Тищенко. Олег Володимирович подякував сільським головам, за те, що вони щорічно відгукуються та виділяють кошти на утримання МПО. Разом з тим, не всі сільські ради виділили в повному обсязі заплановані кошти.

Про реалізацію обласної Програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки інформувала головний спеціаліст відділу організаційно-правової та кадрової роботи виконавчого апарату районної ради Олена Голуб, яка повідомила, що подати проект у Бюджет участі Полтавської області - кожен мешканець Полтавщини віком від 16 років. Для цього необхідно розробити проект та його кошторис, загальна вартість якого має скласти 100 тисяч гривень, зібрати 30 підписів на підтримку своєї ідеї. Проекти-переможці щороку визначатимуться відкритим голосуванням жителів Полтавської області (онлайн або фізично у пункті супроводу) та фінансуватимуться 50/50 з обласного і місцевого бюджетів. Втілюватися у життя проекти-переможці, подані у 2017-му році, будуть наступного року і на це буде виділено 2 мільйони гривень з обласного бюджету.

Прийом проектів у 2017 році буде здійснюватися з 20 липня по 20 серпня. Відкрите голосування триватиме з 14 вересня по 30 вересня. Після аналізу і рейтингу будуть відібрані перші 40 проектів.

Теми проектів - енергозбереження, безпека та громадський порядок, навколишнє середовище, комунальне господарство, культура, освіта, спорт та туризм.

При розгляді питання «Про підготовку проекту «Здорова нація – надійне майбутнє (покращення діагностики та надання медичної допомоги хворим Карлівського району) для участі в конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2017 року» слово мали головний лікар Карлівської ЦРЛ Олександр Сіренко, який зазначив, що підготовка даного проекту – це придбання нового сучасного рентген-апарату, що дасть можливість проводити кваліфіковану діагностику, профілактику та раннє виявлення цілого ряду хвороб. Крім того, його придбання дасть змогу щорічно економити бюджетні кошти в сумі близько 200 тис. грн., адже відпаде необхідність у придбанні витратних матеріалів (плівка, проявник, фіксатор тощо), а також він буде споживати набагато менше електроенергії.

Петро Світлик зазначив, що даний проект матиме прекрасні перспективи за умови, що в його реалізації буде задіяна обласна, районна та всі місцеві ради Карлівського району та доручив виконавчому апарату районної ради провести розрахунок коштів між учасниками проекту виходячи з кількості жителів, а також продовж 10 днів організувати проведення наради за участю активу району, депутатів рад всіх рівнів з метою обговорення та розробки стратегії реалізації даного проекту.