Тобі, Батьківщино, наш урожай!

21 серпня у Козельщині пройшло районне свято «Тобі, Батьківщино, наш урожай», приурочене 20-ій річниці Незалежності України та завершенню збору ранніх зернових. В урочистостях узяли участь депутати  обласної ради Олександр Коваленко та Юрій Бульбаха, голова районної ради Юрій Марченко, голова райдержадміністрації Сергій Сушко. У гості завітав також голова Новосанжарської райдержадміністрації  Сергій Шовкопляс.

Дякуючи всім, хто  клопіткою працею наближав цей день, хто вдень і вночі переймався долею хліба, Сергій Сушко зазначив, що Козельщинський район у ході цьогорічної жнивної кампанії постійно входив до п’ятірки кращих в області. Усього з площі 9955 га  намолочено понад 29,6 тисяч тоннн зерна. Пшениця порадувала середньою врожайністю  понад 34 центнери з гектара.

Найвагомішим ужинком може похвалитися  ТОВ «Агрофірма «Добробут»– намолочено 14135 тонн зерна.  Вітаючи присутніх зі святом,  генеральний директор, депутат обласної ради Олександр Коваленко з особливою теплотою звернувся до членів свого трудового колективу, запросив гарно відпочивати і розважатись.

Голова районної ради Юрій Марченко побажав усім аграріям району, щоб цьогорічний урожай став щедрим не тільки на центнери і тонни, а й на прибутки.

- Мені приємно відзначити,  що у нинішньому складі  районної ради працює велика когорта хліборобів, - зазначив  Юрій Марченко. - Це керівники сільгосппідприємств, фермери. Усіх їх об’єднує спільна риса – небайдужість. Вони гостро сприймають  негаразди і проблеми, завжди з готовністю відгукуються на прохання про допомогу. Серед козельщинських хліборобів чимало депутатів сільських рад. У своїх громадах вони – підтримка і опора, постійно  допомагають ремонтувати школи і клуби, надають активну спонсорську допомогу  в проведенні Днів села.  Інакше і бути не може, бо дбаючи про свою землю, не можна не бути патріотом свого краю.

З вітальним словом звернувся до присутніх голова ради товаровиробників району, депутат районної ради Григорій Чикриж.

Потім відбулось нагородження  Грамотами райдержадміністрації та районної ради кращих трудових колективів та працівників, які досягли високих показників при збиранні врожаю 2011 року. Керівники сільгосппідприємств вручили своїм передовикам  жнив цінні подарунки.

Голова райдержадміністрації Сергій Сушко і голова  районної ради Юрій Марченко вручили посвідчення жінкам, яким присвоєно почесне  звання України «Мати-героїня». Юні козельщани, яким у ці дні виповнилось 16 років, в урочистій обстановці отримали паспорти громадян України.

За традицією, напередодні Дня Незалежності  на районну Дошку пошани занесені трудові колективи та працівники, які  проявили високий професіоналізм та досягли вагомих здобутків у праці. На їх честь звучала музика і дружні аплодисменти присутніх.

Кульмінація свята – символічний обмолот останнього снопа, освячення  пишного цьогорічного короваю. Такі ж короваї – на  «столах достатку», які були представлені від  сільських  та селищних рад району.

Частування смачними наїдками,  гарні пісні і запальні танці у виконанні місцевих колективів художньої самодіяльності та творчих колективів м.Полтави,  виставки вишиванок, фотографій, дарів природи – усе було пронизане глибоким почуттям  любові до  людей, до рідного краю, до Батьківщини.

На завершення свята нічне небо  над Козельщиною розквітло  фейєрверком. З Днем народження, Україно!