Наші вдячність і шана

У рамках відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварїї на Чорнобильській АЕС 13 грудня у Козельщинській районній раді відбулась зустрічкерівництва району з учасниками тих подій. У ній взяли участь голова районної ради Юрій Марченко, його заступник Олександр Перепелиця, голова райдержадміністрації Сергій Сушко, його заступник Тетяна Бутенко, голова районного об’єднання «Союз Чорнобиль» Роман Ковтун та представники цієї громадської організації з різних населених пунктів району.

На сьогоднішній день у Козельщинському районі проживають 169 чорнобильців, віднесених до різних категорій, у тому числі 43 дитини. Крім державних та обласних програм, спрямованих на їх соціальний захист, у районі реалізовується комплексна програма «Турбота». Уперше за останні роки виділені додаткові кошти на проведення заходів даної програми - стаціонарного лікування чорнобильців, на компенсацію зубопротезування, на організаційні заходи щодо вшанування подвигу ліквідаторів аварії. За рахунок різних джерел фінансування у 2013 році оздоровлено 27 чорнобильців, у тому числі 20 дітей.

Однак, справедливим буде визнати, що соціальний захист чорнобильців, як і його фінансування, є недостатнім. Про різні аспекти проблемних питань говорили начальник відділення Пенсійного фонду в Козельщинському районі, депутат районної ради Сергій Лашко, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Жайворонок і головний спеціаліст управління Тетяна Олійник, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Валентина Онуфрієнко, завідувач комунальною аптекою Михайло Вісич, голова районного об’єднання «Союз Чорнобиль» Роман Ковтун, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Петро Солошенко.

Потім були вручені особисті відзнаки «ліквідаторам». За мужність, самовідданість, високий професіоналізм при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, за особистий величний подвиг орденом «За подвиг в ім’я людства» нагороджений полковник внутрішньої служби, головний спеціаліст відділу архітектури, містобудування та з питань надзвичайних ситуацій РДА Анатолій Бутенко. Медалями «За мужність» і «За заслуги» нагроджені Ігор Мудряк, Іван Лало, Анатолій Дяченко, Федір Русо.

За значний особистий внесок у захист соціальних інтересів інвалідів-чорнобильців та активну громадську діяльність Грамотою Полтавської обласної ради нагороджений Роман Ковтун, грамотами районної ради відзначені Валерій Савченко, Олексій Троцький, Петро Солошенко.

Потім учасники засідання, представники трудових колективів району поклали квіти до пам’ятника учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.