Актуально і для посадовців, і для сільських громад

21 березня відбулося спільне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Козельщинської районної ради та постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та соціального розвитку села. Вів засідання голова районної ради Юрій Марченко. Доповідачами з головних питань були прокурор району Станіслав Пластун, начальник РВ УМВСУ Віктор Сербін, начальник Козельщинського відділення Кременчуцької ОДПІ Андрій Любченко. У засіданні взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Срібний, начальники відділів та управлінь, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, а також голови, секретарі та землевпорядники сільських, селищних рад району.

Досить широке коло запрошених на спільне засідання пояснюється актуальністю включених до порядку денного питань: «Про попередження та запобігання корупції серед посадових осіб і депутатського корпусу органів місцевого самоврядування та заходи щодо забезпечення виконання вимог чинного антикорупційного законодавства», «Про порядок подання декларацій про майно, доходи і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік посадовими особами місцевого самоврядування, депутатами та посадовими особами юридичних осіб публічного права», «Про стан використання земельних ділянок сільськогосподарськими товаровиробниками на території району та забезпечення своєчасності надходження коштів від користування землею до місцевих бюджетів та стан реалізації Програми земельної реформи на 2013-2015 роки у Козельщинському районі».

Якщо обговорення перших двох питань відбулося, в основному, у формі запитань – відповідей, які стосувались тлумачення окремих вимог чинного антикорупційного законодавства та їх практичного застосування, то жвава дискусія розгорнулась із приводу земельного питання. Єдині у своєму намаганні – наповнити місцеві бюджети за рахунок використання земель сільськогосподарського призначення – представники податкової служби та керівники місцевих громад, здається, не завжди чули і розуміли один одного. Депутати районної ради, члени профільної комісії Василь Бордюг, Іван Бондар, Микола Білоусько наголошували на необхідності однакового підходу як до фермерів, що працюють легально і звітуються за кожен орендований гектар, так і до тих спритних господарів, які обробляють десятки і сотні гектарів, але весь їх агробізнес – «тіньовий». Голова районної ради Юрій Марченко вихід вбачає у тісній співпраці і координації зусиль податківців, правоохоронних органів та сільських голів, місцевих депутатів. Зокрема, він запропонував запровадити практику виїзних засідань робочої групи у кожну сільську громаду для відвертої розмови з місцевими господарями. Всі учасники засідання зійшлись на думці, що порядок у земельних відносинах забезпечить лише запровадження єдиного земельного податку як для фізичних, так і для юридичних осіб.