Слова вдячності й поваги

12 грудня громада Козельщинського району вшанувала учасників ліквідації наслідків аварїї на Чорнобильській АЕС. Представники трудових колективів, члени районного об’єднання «Союз Чорнобиль» поклали квіти до пам’ятника героям-чорнобильцям.

Виступаючи перед присутніми, голова районної ради Юрій Марченко порівняв драматичні події навколо Чорнобильської атомної електростанції 1986 року з теперішніми випробуваннями, які випали на долю України. Він подякував присутнім на мітингу ліквідаторам, усім потерпілим внаслідок аварії за стійкість, самовіддачу, героїзм і наполегливість, проявлені задля порятунку сотень тисяч людських життів. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять земляків, які передчасно пішли з життя через утрачене в двобої з «мирним атомом» здоров’я.

Своїми спогадами про події, які розгортались у невеличкому райцентрі Поліське у перші години, дні й тижні після аварії, поділилась безпосередній свідок і їх учасник Тетяна Фидря. Тоді їй як молодому фахівцю довелось організовувати харчування працівників, зайнятих на роботах, пов’язаних із ліквідацією наслідків аварії, а також евакуйованих жителів із м.Прип’ять.

Після мітингу пам’яті у Козельщинській районній раді відбулась зустріч керівництва району з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС. У ній взяли участь голова районної ради Юрій Марченко, його заступник Олександр Перепелиця, в.о.голови райдержадміністрації Ганна Міщенко, заступник голови районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Анатолій Бутенко та керівники районних служб та установ на, які покладено вирішення питань підтримки, соціального забезпечення та лікування чорнобильців. На сьогоднішній день у Козельщинському районі їх проживає 162 особи, у тому числі 41 дитина, 63 учасники ліквідації аварії. Такі зустрічі, що стали традиційними, як показує досвід, дозволяють спільно знаходити найоптимальніші шляхи вирішення проблемних питань.