Серйозні виклики, непрості завдання

30 січня у Козельщинській районній раді відбулася нарада із сільськими, селищними головами та бухгалтерами місцевих рад, яку провели голова районної ради Юрій Марченко та заступник голови районної ради Олександр Перепелиця.

Зважаючи на затяжний характер військового протистояння і ескалацію конфлікту в східних областях України, а також нещодавні терористичні акти, що спричинили численні людські жертви, першими були заслухані питання щодо ефективного попередження подібних загроз та готовності органів місцевого самоврядування до мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій.

Про забезпечення безпеки громадян та об’єктів інфраструктури доповів завідувач сектору з питань діяльності правоохоронних органів та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Анатолій Вірченко. Він дав фахові роз’яснення щодо напрямків роботи місцевих органів влади у режимі підвищеної готовності щодо реагування на надзвичайні ситуації. Доповідач закликав присутніх, усю громаду до пильності, адже диверсійним актам передує певна підготовча робота зловмисників, збір інформації. Така підвищена активність, особливо не місцевих людей, не повинна залишатися без уваги.

Про виконання урядового доручення щодо реагування у випадках надзвичайних подій та ситуацій доповів головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Анатолій Бутенко. Наголошено на нагальності оперативного реагування на кожне доручення, яке стосується заходів цивільної оборони, адже загроз існує багато, і готуватися треба до різних сценаріїв перебігу подій.

На окремих аспектах упорядкування документів та передачі їх до архівних установ зосередила увагу Тетяна Фидря, начальник архівного відділу райдержадміністрації.

Найбільше запитань і дискусійних моментів було під час обговорення питання «Про місцеві податки і збори у 2015 році», адже саме вони є основою доходної частини місцевих бюджетів. Органам місцевого самоврядування надане право встановлювати ставки місцевих податків, застосовувати пільги. Заступник начальника Кременчуцької ОДПІ, начальник Козельщинського відділення Андрій Любченко дав роз’яснення щодо податку на житло і нерухомість, на землю. Також він зазначив, що на період дії перехідних положень податкового законодавства важливою є не стільки сума отриманих коштів від податку, скажімо, на сільські садиби, як створення самої інформаційної бази, тобто самого переліку нерухомості.

Виступаючи перед очільниками місцевого самоврядування, голова районної ради Юрій Марченко констатував, що ситуація у східних областях, на жаль, напружена, тому потрібно кожному усвідомити міру відповідальності і готуватися до адекватних дій. Це і створення місцевих загонів самооборони, і продовження волонтерської діяльності. Адже досвід у цій справі мають практично всі сільські громади. Говорячи про місцеві податки і збори, голова районної ради зазначив, що дуже важливим є виважений підхід до визначення ставок податків. Люди не повинні бути приголомшеними від непосильного податкового тягаря, необдумані рішення можуть викликати негатив і роздратування.

На нараді були обговорені також окремі питання, що стосуються діяльності сільських закладів культури і дошкільних установ. Мова йшла також про невизначені перспективи роботи автостанції у районному центрі.