Спільна справа і персональна відповідальність

12 лютого у Козельщині відбулося зібрання представників громад району з питань зміцнення обороноздатності та підтримки Збройних сил України.

Ініціатива проведення такого масштабного заходу належить депутатам районної ради та Асоціації фермерів району. На пропозицію обговорити актуальну проблематику відгукнулися не тільки представники усіх територіальних громад району, керівники сільськогосподарських підприємств, а й приватні підприємці, члени громадських організацій, волонтери, учасники АТО, які приїхали у відпустку. У нараді, яку провів голова районної ради Юрій Марченко, також взяли участь депутати обласної ради Олександр Коваленко і Юрій Бульбаха, представники правоохоронних органів, працівники Комсомольсько-Козельщинського об’єднаного міського військового комісаріату, керівники усіх структурних підрозділів районної державної адміністрації та установ освіти, культури, охорони здоров’я.

Юрій Марченко подякував усім присутнім за небайдужість і свідому громадянську позицію. Зауважив, шо в умовах ескалації напруженості в зоні проведення антитерористичної операції на сході України кожен повинен усвідомити свою міру відповідальності і зробити все, від нас залежне, аби зупинити агресора, не допустити поширення збройного конфлікту на інші території. Разом із тим, в умовах загальнодоступного широкого інформаційного потоку дуже важливою є достовірна інформація про обстановку на фронті, про першочергові проблеми і потреби наших захисників з вуст безпосередніх учасників бойових дій. Тому ми користуємось кожною нагодою поспілкуватись із земляками, які лікуються вдома після поранень, чи з волонтерами, які для хлопців на передовій – і надійний тил, і звісточка з дому, і впевненість у тому, що народ і армія – єдині, як єдина у нас Україна.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам‘ять «Небесної сотні», усіх полеглих учасників бойових дій на Сході України, мирних жертв терористичних нападів, а також нашого земляка, «афганця» Віктора Кушніренка.

Потім перед присутніми виступили військовий комісар Комсомольсько-Козельщинського ОМВК Едуард Марченко, депутат обласної ради, генеральний директор АФ «Добробут» Олександр Коваленко, виконуюча обов’язки голови районної державної адміністрації Ганна Міщенко, голова асоціації фермерів району, депутат районної ради Сергій Сушко, керівник СФГ«Славутич», депутат районної ради Олександр Федорченко, представник ГО «Гвардія» (м.Кременчук) Едуард Яцук, Лутовинівський сільський голова Володимир Григоров.

Нікого з присутніх не залишило байдужим відеозвернення справжніх героїв – учасників боїв за Донецький аеропорт, які після отриманих поранень і лікування в госпіталях приїхали в с.Пашківка. Додому, до своїх рідних, наш земляк, водій БТРа Владислав Рокочий привіз бойового побратима з Івано-Франківщини, десантника Олександра. Вони сказали, що там хлопці стоять за кожного із нас, за Україну. А ми тут повинні подбати про мирні справи, будувати нову державу, в яку їм, нашим захисникам, хочеться повернутися…

Щоб цей день наблизити, ми повинні бути єдині і згуртовані, як ніколи. Саме на це спрямовані конкретні рекомендації, напрацьовані учасниками зібрання. Їх озвучили у заключному слові військовий комісар Едуард Марченко і голова районної ради Юрій Марченко.