Розглянули нагальні питання

15 квітня голова Козельщинської районної ради Юрій Марченко провів координаційну нараду із сільськими (селищними) головами, секретарями, землевпорядниками та відповідальними особами за оформлення субсидій. У її роботі взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Перепелиця, керівники підприємств установ і організацій району та представники засобів масової інформації.

Начальник відділу Держземагенства у Козельщинскьому районі Тетяна Дробаха довела до відома присутніх розподіл обов’язків при розпорядженні землями державної власності. Питання було досить широко розкрите з метою зняття соціальної напруги серед громадян. Тетяна Дробаха пояснила, що з 10 квітня п.р. прийняття клопотань громадян, які надходять до Головного управління з питань передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування на (безконкурентних засадах) для всіх потреб будуть здійснювати районні відділи Держземагенства.

Далі перед присутніми виступив військовий комісар Комсомольсько-Козельщинського ОМВК Едуард Марченко, який поінформував про проведення мобілізаційних та демобілізаційних заходів на території району, більш детально розповів про строкову службу. Також військовий комісар наголосив на тому, що у цій складній для нашої країни ситуації, досить необхідним є прояв патріотизму та свідомості громадян задля недопущення поширення збройного конфлікту на інші території України. Також виступаючий зупинився на допомозі нашим демобілізованим, яку надає Комсомольсько-Козельщинський ОМВК, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування у вирішенні першочергових проблем.

Найбільше запитань і дискусійних моментів було під час обговорення актуального на сьогодні питання про організацію роботи щодо надання населенню житлових субсидій у зв'язку з підняттям оплати за житлово-комунальні послуги.

Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Жайворонок та начальник відділу грошових виплат і компенсацій Ольга Данилюк довели до відома присутніх те, що в Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій та запропонували використати надане право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Представники управління праці та соціального захисту райдержадміністрації, за допомогою сучасних мультимедійних засобів, докладно пояснили порядок звернення та оформлення всієї необхідної документації для отримання субсидій. Розповіли про новий спрощений порядок нарахування житлових субсидій, який набирає чинності з 1 травня 2015 року. Начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту райдержадміністрації розповіла про механізм подачі та заповнення декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Доповідачі надали присутнім вичерпні відповіді щодо проблемних питань, пов’язаних з організацією та роботою з оформленням субсидій.

Також були розглянуті питання дотримання антикорупційного законодавства.

Крім цього було розглянуто ряд листів, що надійшли для ознайомлення до органів місцевого самоврядування, щодо забезпечення виконання вимог чинного законодавства.

Після координаційної наради відбулося засідання ресурсного центру, де були розглянуті питання опрацювання нормативної бази та впровадження механізмів добровільного об’єднання громадян.