Новини Козельщинського району

Опрацювали актуальну проблематику

28 квітня голова Козельщинської районної ради Юрій Марченко та голова райдержадміністрації Олександр Перепелиця спільно провели засідання Координаційної ради за участю сільських (селищних) голів та секретарів сільських рад.

Перше питання було присвячене необхідності приведення у відповідність обліку, який ведуть здавачі та заготівельники молока на території району. Це питання набуло особливої актуальності при заповненні жителями району декларацій для оформлення субсидій. Для об’єктивного розгляду ситуації у заході взяли участь представники молокоприймальних підприємств. Заготівельні організації повідомили, що вживатимуть заходів для посилення контролю за достовірністю обліку молока та розглянуть усі відповідні звернення громадян і нададуть уточнюючі дані у податкову.

Також на Координаційній раді було обговорено питання Про стан організації роботи на виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» №106 від 28.02.2015 року про яке доповів

начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Жайворонок.

 

Присутні обговорили практичні аспекти реалізації механізму призначення субсидій та заходи із забезпечення ефективної взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування у питаннях соціального захисту населення.

Наступним питанням обговорення стали місцеві Програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2015 рік. Поряд із районною та обласною було рекомендовано прийняти відповідні програми у кожній сільській та селищній раді, щодо дозволить підтримати наших захисників.

Особливо ця підтримка необхідна воїнам в той період, коли вони ще не отримали відповідного статусу учасника бойових дій та не забезпечені державними соціальними гарантіями відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Сільські громади повідомили, що виділятимуть кошти для забезпечення фінансування відповідних місцевих програм для підтримки учасників АТО.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Валерій Виставний проінформував щодо переліку доріг, де саме правомірно сільським радам здійснювати роботи з поточних ремонтів вулично-дорожньої мережі населених пунктів у 2015 році.

Наприкінці заходу заступник голови райдержадміністрації Світлана Тригубенко зупинилась на питанні проведення заходів 8 та 9 Травня, а саме з відзначення Дня пам’яті та примирення, 70-ї річниці Перемоги над нацизмом.

 

Понад 4 тисяч гривень зібрав благодійний концерт у Козельщині

Минулої п’ятниці у районному Будинку культури відбувся благодійний концерт, виручку від якого перерахували на рахунок Асоціації фермерів Козельщинського району, де акумулюються кошти, призначені для потреб наших земляків — учасників АТО на Сході України.

Перед присутніми виступили голова районної ради Юрій Марченко та голова Асоціації фермерів району, депутат районної ради Сергій Сушко. Вони подякували організаторам концерту за таку потрібну ініціативу і наголосили на тому, що нині кожен із нас має зробити свій вклад у те, щоби якомога швидше настав мир в Україні і воїни-земляки, які захищають нас на Сході, повернулися додому з перемогою, живі й неушкоджені. Глядачі також оплесками вшанували фермера-волонтера Олександра Федорченка, героїчну людину, яка регулярно доставляє гуманітарні вантажі для українських військових прямо на передову. Також слова вдячності й шана були адресовані тим землякам, які зараз перебувають на ротації або вже демобілізувалися.

Потім на сцену запросили лічильну комісію на чолі з головним лікарем ЦРЛ Сергієм Колесніковим, які оголосили суму, зібрану під час продажу квитків, — трохи більше 4 тисяч гривень; продемонстрували виручену готівку, яка буде перерахована на спеціальний рахунок для адресної допомоги воїнам АТО з Козельщинського району.

Концерт, як і завжди, був цікавим, емоційним і насиченим українським патріотичним духом. У ньому взяли участь кращі вокалісти району: Тетяна Власенко, Едуард Покришка, Сергій Карташов, Оксана Налісна, Альона Тристан, Альона Луценко, АлімЧесак, Владислав Манько, Віталій Дикопавленко, хор районного Будинку культури, зразковий танцювальний колектив «АнГАШ» і вихованці танцювальної студії «Ритм» Новогалещинського Будинку культури. Окремо хочеться згадати співаючий дует гітаристів — Юрія Біленка та Ігоря Бахвалова, які внесли свіжу, неповторну ноту у концертну програму. Зал з ентузіазмом зустрічав і проводжав кожного артиста.