Зустрічі із народним депутатом

8 червня в ході своєї роботи на виборчому окрузі здійснив особистий прийом громадян та обговорив перспективи вирішення нагальних для громади питань з очільниками Козельщинського району народний депутат України по нашому виборчому округу Андрій Река.

Одним із головних питань, що піднімалося у ході зустрічі було проведення добровільного об’єднання територіальних громад району. Ключові питання, які обговорювалися - це структура та чисельність майбутніх органів місцевого самоврядування. Андрій Река наголосив на положеннях статті 6 Європейської хартії місцевого самоврядування, яка міститься в Концепції реформування місцевого самоврядування. Зокрема, там зазначено, що «місцевi власті мають можливість визначати свої власні внутрішнi адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління». Народний депутат відмітив, що питання структури і чисельності органів місцевого самоврядування це компетенція відповідних місцевих рад.

В ході особистого прийому Андрій Река розглянув низку звернень громадян та керівників закладів соціальної сфери району. А саме, до громадської приймальні депутата завітали громадяни, які мали можливість особисто поспілкуватися з депутатом та звернутися за допомогою у вирішенні своїх нагальних проблем. Під час зустрічі головного лікаря Центральної районної лікарні з народним депутатом були розглянуті проблемні питання, що стосуються кризового стану економіки, дефіциту державних ресурсів, що зумовило функціонування бюджетних установ в Україні за принципом обмеженості бюджетного фінансування. У результаті недоотримання фінансових ресурсів, що виділяються державою, недосконалістю нормативно – правового забезпечення та механізмів залучення і використання позабюджетних коштів, бюджетні установи не отримують достатнього фінансування необхідного для їх повноцінного функціонування. Значні підвищення цін на енергоносії для бюджетних установ та ріст індексу інфляції призвели до неможливості здійснення розрахунків по захищених статтях видатків бюджетними організаціями Козельщинського району Полтавської області та виникнення кредиторської заборгованості. Так, станом на 01.06.2015 року по Козельщинській Центральній районній лікарні рахується кредиторська заборгованість за спожитий природний газ у розмірі 460,8 тис. грн. Додаткова потреба на опалювальний період становить 1 470,0 тис. грн. Тому головний лікар Козельщинської ЦРЛ Сергій Колєсніков звернувся до депутата з проханням сприяти вирішенню питання, щодо виділення додаткових коштів із державного бюджету на оплату видатків по енергоносіях для закладів охорони здоров’я Козельщинського району.

Такого ж характеру проблемна ситуація у Козельщинському районі виникла і у освітній галузі. Тому з приводу цього ж питання до депутата звернулася і в.о. начальника відділу освіти, сім’ї і молоді райдержадміністрації Наталія Стрілець. Адже по саме цій галузі наразі виникла додаткова потреба у коштах на оплату енергоносіїв. На рівні району, на жаль, відсутня можливість виділити додаткові кошти на енергоносії для бюджетних установ, після збільшення відповідних тарифів.

Голова районної організації ветеранів Козельщинського району Полтавської області Віктор Бурмус звернувся до народного депутата з питань, можливості надання матеріальної допомоги для ветеранів ВВВ і ветеранів праці та питання можливості поновлення функціонування електропоїзду № 6537/6530 Полтава-Кременчук, адже це питання є досить актуальним для пільгової категорії громадян, які наразі не мають змоги дістатися до лікувальних закладів обласного центру та м.Кременчука.

Після проведення прийому громадян народний депутат надав інтерв’ю для районної газети «Козельщинські вісті». Зокрема була обговорена ситуація в державі та суспільстві. В розмові Андрій Река наголосив, що наша держава прагне повноцінно використати кращий досвід реформування місцевого самоврядування Європейських держав, зокрема Німеччини. Він зазначив, що розвиток муніципального співробітництва є пріоритетним напрямком його діяльності у відповідних комітетах Верховної Ради, також саме ним була внесена пропозиція проведення в Полтавській області виїзних засідань відповідного комітету, в якому б могли взяти участь керівники різних служб органів місцевого самоврядування, представники ЗМІ та громадськість області. Саме такий захід сприяв би широкому розповсюдженню актуальної, фахової та достовірної інформації з питань проведення адміністративно-територіальної реформи.

Народний депутат поділився своїми яскравими враженнями від відвідання обласного свята «Козацької слави цілюще джерело» та вніс пропозицію, щодо спорудження на Шар-горі каплички УПЦ Київського патріархату, задля вшанування духу українського козацтва.