Обговорено Перспективний план формування територіальних громад Козельщинського району

12 червня 2015 року відбулося засідання Координаційної ради де розглядалося питання «Про Перспективний план формування спроможних територіальних громад». Із вступним словом на відкритті зібрання виступили голова районної ради Юрій Марченко та голова райдержадміністрації Олександр Перепелиця. У заході взяли участь сільські (селищні) голови, секретарі сільських (селищних) рад, депутати районної ради, керівники підприємств установ організацій району, громадські активісти та представники ЗМІ.

У роботі Координаційної ради взяли участь експерти Полтавського «Офісу реформ» Олександр Полупан та Іван Лещенко, які проінформували присутніх про вимоги чинного законодавства, щодо процесу реформування та проаналізували економічні показники потенційних спроможних територіальних громад, що можуть утворитися на території Козельщинського району.

Присутні жваво обговорювали питання формування доходної та видаткової частин бюджету майбутніх спроможних громад,вказували на необхідність удосконалення нормативно-правової бази, що регламентує добровільне об’єданнягромад. Виступаючі акцентували увагу на необхідності покращення, в результаті реформування, якості надання населенню району освітніх, медичних, адміністративних та інших послуг і забезпечення їх доступності.

Очільники району неодноразово наголошували на необхідності дотримання чинного законодавства, щодо добровільного об’єднання громад та забезпечення зваженого підходу при розрахунках їх економічної спроможності.

Обговорення питань проведення адміністративної реформи та пошук оптимальних шляхів її впровадження продовжується.