День Незалежності-2015: у центрі заходів – захисники України

21 серпня в Козельщині на площі біля районного Будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня прапора та 24-ї річниці Незалежності України. Справжньою прикрасою дійства стала святкова хода за участю керівництва та гостей району, органів місцевого самоврядування, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій, установ району, дружніх козельщинських родин та гостей селища. Чи не всі – від великого до малого – вбралися у національний одяг і як справжні патріоти України під синьо-жовтим стягом пройшлися колоною від адмінбудівлі до площі перед районним Будинком культури, де і відбулася офіційна частина святкового вечора. «Слава Україні!» та «Героям слава!» цього вечора звучало гордо і патріотично.

З вітальним словом учасників святкового заходу із наступаючим святом привітавголова районної радиЮрій Марченко.

—У ці важкі дні, коли частина нашої території потерпає від бойових дій, ми повинні вшанувати найбільше творіння української нації – незалежну і вільну Українську державу, — зазначив у вітальному слові Юрій Борисович. — На даний час Україна переживає нелегкі часи, і драматичні події, епіцентром яких майже півтора року є Схід нашої держави, нікого не залишають байдужими. Бо чи можна спокійно сприймати факти про цілеспрямовану, так звану неоголошену війну, у ході якої, захищаючи територіальну цілісність, гинуть наші земляки та мирне населення. Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять про тих, хто загинув під час революції гідності та під час проведення антитерористичної операції.

Голова районної ради наголосив, що усім нам випала висока історична місія здійснювати мрію багатьох поколінь наших предків – бути господарями на своїй землі, плекати її і прикрашати своєю працею, у добробуті, безпеці та злагоді ростити дітей. Ми прагнемо мирно і приязно жити із сусідами.

За традицією, відбулася і церемонія відзначення найактивніших представників громадськості району та кращих трудових колективів і працівників, вручення Почесних грамот райдержадміністрації та районної ради жителям району, які зробили вагомий внесок у розбудову незалежної демократичної держави.

Голова районної ради Юрій Марченко і заступник голови райдержадміністрації Світлана Тригубенко нагородили грамотами трудові колективи та кращих працівників установ і організацій району.

Також присутні на святі стали й свідками урочистої церемонії вручення паспортів громадянина України.

На заході були присутні й воїни-патріоти, учасники антитерористичної операції , наші земляки, які ще зовсім недавно дивилися смерті у вічі, і лише на кілька днів приїхали у рідні краї побачитися із рідними.

На сцену запросили начальника відділу забезпечення Комсомольсько-Козельщинського об’єднаного міського військового комісаріату капітана О.В.Пушенка, полковника Ю.Ф.Селіванова, полковника В.Г.Ковальчука. Вони нагородили учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операціївідзнакою начальника Генерального штабу Збройних Сил України – нагрудним знаком «Учасник АТО».

А координатор волонтерського руху «Вільні люди» В.П.Пілатвручив Грамоту Департаменту логістики головного управління розвідки Міністерства оборони України михайликівському волонтеру Олександрові Миколайовичу Федорченку — за подвиги чуйності, людяності та милосердя, подекуди ціною власного благополуччя і навіть життя, за самовідданість, наполегливість і проявлену стійкість при забезпеченні підрозділів під час проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Кожного року до річниці Незалежності нашої державиКозельщинська районна бібліотека проводить районний авторський літературний конкурс.Цьогоріч він проходив під назвою «Живильне джерело землі, де народився», у якому взяли участь 14 конкурсантів.

У рамках святкувань було також підбито підсумки конкурсу «Дівоча коса – України краса!», що проходив у нашому районі за ініціативи районного центру у справах сім’ї, дітей та молоді

У п’ятницю, окрім урочистостей, до пізнього вечора козельщан розважали різні колективи на головній сцені біля районного Будинку культури.

Свої композиції представили артисти художньої самодіяльності закладів культури району, поряд із ними виступав один із найколоритніших танцювальних колективів не тільки нашого району, а можна сказати, й усієї України, — «АнГаш». Молоді таланти під керівництвом Андрія Гнідаша уже неодноразово перемагали на різних регіональних та Всеукраїнських конкурсах. А художні номери гостейіз Полтавської обласної філармонії — пісенно-танцювального колективу «Полтава»додали заходу особливого піднесення, патріотизму і, в той же час, ліричності та зворушливості.

.