Провели засідання Координаційної ради

9 грудня голова Козельщинської районної ради Юрій Марченко провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. У зібранні взяли участь керівники райдержадміністрації, її управлінь та відділів, сільські і селищні голови, секретарі відповідних рад, особи, відповідальні за надання субсидій і військовий облік, представники деяких підприємств району, що надають комунальні послуги населенню, правоохоронних органів та засобів масової інформації. На порядок денний було винесено ряд важливих питань, які потребували термінового розгляду. Перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Троцький звернув увагу присутніх на те, що закінчується бюджетний рік, тому сільським та селищним радам є необхідним планування своєї діяльності на наступний 2016 рік. А саме, більш детально виступаючий зупинився на питанні планування проведення ремонтів доріг загального користування, місцевого значення та вулиць і доріг комунальної власності. Акцентував увагу на тому, що відповідно до Бюджетного кодексу видатки на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах можуть здійснюватися у межах місцевих бюджетів. Тому вже протягом травня-листопада поточного року на автошляхах місцевого значення та вуличній мережі комунальної власності за рахунок бюджетів сільських та селищних рад були виконані роботи та необхідним є проведення таких робіт і в 2016 році. Також було розглянуто питання планування заходів щодо влаштування вуличного освітлення в населених пунктах району, проведення ремонтів закладів соціальної сфери району у 2016 році. Доповідачем було акцентовано увагу присутніх на і необхідності проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення на території району як засіб суттєвого збільшення надходжень до бюджетів.

На нараді також було розглянуто та обговорено стан дитячої бездоглядності і злочинності у 2015 році, виконання заходів стосовно їх запобіганню, про що доповіли начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Петро Пожитько та представник правоохоронних органів Анатолій Козир.

Наступне питання, яке обговорили — це порядок надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, з якого доповів начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Жайворонок. Представники кожної сільської ради мали змогу отримати всю необхідну для одержувачів субсидій інформацію. А саме, були детально роз’яснені значення термінів “соціальна норма”, “обов’язкової плати” та акцентовано увагу присутніх на визначенні правильної суми субсидії.

Також учасниками Координаційної ради було обговорено питання виконання Закону України ,,Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, з якого доповіла завідувач сектору з питань роботи зі зверненнями громадян, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації Юлія Лисовська.

Наостанок керуючий справами районної ради Юрій Череп ознайомив присутніх з інформацією, що надійшла до відома сільських та селищних рад.