На часі – вирішення проблем водопостачання

22 вересня відбулося спільне засідання постійних комісій Кременчуцької районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту, з питань промисловості, будівництва, комунального господарства та комунальної власності та з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів  та екології. У його роботі взяли участь голова районної ради Василь Кравченко, депутати обласної ради Іван Панасенко та Онисій Петращук, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, сільські голови. На розгляд було винесено питання «Про хід виконання районної Програми «Питна вода Кременчуччини на 2006-2020 роки».

Варто зазначити, що питання забезпечення населення Кременчуцького району якісною питною водою є надзвичайно болючим. Уже не раз воно піднімалося в кабінетах різних рівнів, зокрема, і на спільному засіданні постійних комісій обласної ради 20 вересня цього року. Але, на жаль, значного покращення жителі Кременчуччини не відчувають. Тому виникла потреба ще раз акцентувати увагу на тих  проблемах, вирішення яких потребує негайних дій як з боку районної влади, так і сільських громад. Зокрема, громада  с. Садки Кам’янопотоківської сільради та с. Максимівки Максимівської сільради не перший рік чекають нового водогону. Є проекти, підготовлена документація, частково розпочаті роботи, але брак коштів все зупинив. Надія на часткове фінансування у 2012 році цих об’єктів із державного бюджету вимагає від виконкомів цих сільських рад негайно закінчити підготовку документації.

В процесі розгляду постало питання – хто винен? Чому жителі навколишніх сіл міста Кременчука не можуть користуватися водою із колодязів? Відповідь далеко шукати не довелось: звичайно, викиди підприємств, ставок – випарник, міське звалище – всі ці фактори надзвичайно негативно позначаються на якості питної води. Тож, голова районної ради Василь Кравченко дав доручення організувати обговорення цих проблем спільно із представниками промислових підприємств міст Кременчука та Комсомольська, Кременчуцькою виконавчою владою.

Виступив на засіданні і депутат обласної ради Іван Панасенко, який зі свого боку пообіцяв підтримку усіх починань районних депутатів, спрямованих на забезпечення жителів району питною водою.

Насамкінець депутати затвердили рекомендації комісій і домовились обговорити їх виконання на початку наступного року.