Турбота про підростаюче покоління на першому плані

7 жовтня голова Кременчуцької районної ради Василь Кравченко взяв участь у виїзному  засіданні постійних комісій районної ради з питань бюджету, приватизації та підприємницької діяльності та з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту. Запрошені до обговорення питань порядку денного та прийняття рішень були також голова райдержадміністрації Юрій Нагорний, Червонознам’янський сільський голова Олександр Похитон, члени постійних комісій Червонознам’янської сільської ради, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації. Засідання відбулося на базі Червонознам’янської ЗОШ І-ІІ ст.

На порядку денному стояло питання «Про стан виконання Кременчуцькою райдержадміністрацією районної програми «Освіта Кременчуцького району (2007 – 2011 роки)» в частині дошкільної освіти», але у такому складі члени засідання зібралися, аби вирішити одне з основних завдань програми на сьогодні – виділення коштів для фінансування завершення капітального ремонту та поліпшення матеріальної бази Червонознам’янської ЗОШ І-ІІ ст. у зв’язку із її реорганізацією у навчально-виховний комплекс.

На території Червонознам'янської сільради проживає 206 дітей дошкільного віку. У селі Вільна Терешківка Червонознам’янської сільради працює дошкільний навчальний заклад „Малятко", який відвідує 28 дітей (6-п'ятирічок), це складає 32% охоплення дітей дошкільною освітою по селу, а по сільраді 15,5%, що є найнижчим показником по району. 14 дітей змушені відвідувати дошкільні заклади в м. Кременчук.

Підготовчі роботи  по відкриттю дошкільного підрозділу Червонознам’янської ЗОШ І-ІІ ст. ведуться уже три роки, у червні – серпні 2011 року на цьому об’єкті було виконано значний обсяг робіт, але виник дефіцит коштів за виконані роботи. Окрім того, заклад ще потрібно укомплектувати  меблями та технологічним обладнанням.

Після екскурсії по відремонтованих приміщеннях та бурхливого обговорення на засіданні, члени комісій дійшли висновку, що заклад необхідно відкрити терміново, у цьому році, бо в іншому випадку кошти у бюджеті на 2012 рік не будуть передбачені і село так і не отримає довгоочікуваного дитсадка.

Було вирішено рекомендувати Червонознам’янській сільській раді здійснити необхідну цільову процедуру із районним бюджетом, а районній державній адміністрації виділити кошти на відкриття дошкільного підрозділу на базі Червонознам’янської ЗОШ І-ІІ ст.