Полтавські аудитори в січні - травні 2018 року забезпечили відшкодування втрат на суму 17,6 млн грн

Фахівці Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області протягом січня-травня 2018 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 17,6 млн грн. Зокрема, сума відшкодування втрат ресурсів, що були виявлені в попередні роки, становить 9,4 млн грн.

За результатами ревізій, перевірок та державних фінансових аудитів керівники місцевих органів влади, підприємств і установ прийняли 38 управлінських рішень.

За матеріалами контрольних заходів розпочато десять досудових дозслідувань та вручено два письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального провадження.

Від початку року аудитори ініціювали перед органами прокуратури та об’єктами контролю пред’явлення до суду 9 позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових та матеріальних ресурсів.

До підприємств та установ, де виявлені порушення, застосовано 38 заходів впливу: : у 14 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 8 – призупинено бюджетні асигнування, у 13 – попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення на 3,2 млн грн та трьом розпорядникам зменшено бюджетних призначень на суму 295,9 тис. грн.

За порушення фінансової дисципліни 101 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 7 – до матеріальної, 12 – до дисциплінарної, зокрема дві особи звільнено.

Державні аудитори  попередили порушень у сфері закупівель на загальну суму 680,9 млн грн шляхом відміни торгів та розірвання договорів.

Прес-служба Управління Північно-східного офісу

Держаудитслужби в Полтавській області