Про проведення ревізії Державного підприємства „Шовкорадгосп „Гоголівський”

Відповідно до п.1.2.5.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Контрольно-ревізійного управління в Полтавській області на ІІ квартал 2011 року КРУ в Полтавській області проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Державного підприємства „Шовкорадгосп „Гоголівський” (далі по тексту – Підприємство) (директор Приседько В.В.,   бухгалтер Головко Г.І.) за період 2008-2010 та І півріччя 2011 років.

За результатами ревізії встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни на загальну суму 106,43 тис. грн., в тому числі:

1.            Порушення, що призвели до недоотримання фінансових ресурсів – 40,49 тис. гривень;

2.            Порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів – 28,59 тис. гривень;

3.            Порушення, що не призвели до втрат фінансових ресурсів – 37,35 тис. гривень.

Недоотримання фінансових ресурсів фізичними особами в загальній сумі 40,49 тис. грн. пов’язане з  неправильним нарахуванням посадових окладів, не проведенням індексації грошових доходів, не виплати компенсації втрати частки заробітної плати в зв’язку з порушенням термінів її виплати, недонарахуванням працівникам оплати за час перебування у відпустці та відрядженнях, невідшкодування добових під час перебування у відрядженні.

Незаконні витрати Підприємства   виявлено в сумі 6,24 тис. грн., які сталися внаслідок переплати посадових окладів працівникам, внаслідок невірного нарахування, зайвих нарахувань до державних  фондів та надання благодійної допомоги, яка не передбачена фінансовими планами.

Крім того, встановлено списання та ліквідацію основних засобів, всупереч законодавству на суму 22,35 тис. гривень.

Також, ревізією встановлено наявність в обліку кредиторської заборгованості, термін позовної давності за якою минув на суму 5,7 тис. грн., перерахування Підприємством  членських внесків на утримання апарату правління Корпорації „Український шовк”, що не передбачено фінансовими планами на відповідні роки на загальну суму 29,3 тис. грн., зайве нарахування амортизації на основні засоби в сумі 0,62 тис. грн. та встановлено лишки товарно-матеріальних цінностей за результатами проведеної інвентаризації на суму 1,73 тис. гривень.

Вжитими заходами забезпечено усунення фінансових порушень на загальну суму 51,93 тис. грн., а саме: донараховано та виплачено заробітну плату в сумі 40,11 тис. грн., відшкодовано незаконні витрати в сумі 4,39 тис. грн. та усунуто інші порушення фінансово-господарської діяльності в сумі 7,43 тис. гривень.

За допущені порушення в організації та веденні бухгалтерського обліку на 2-х посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-2 КУпАП.

Керівництву Підприємства направлено вимогу щодо усунення порушень з пропозицією притягнути до відповідальності винних осіб. Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Полтавської області.

Прес-служба КРУ в Полтавській області